Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus tetőzése, hogyan...

Koronavírus tetőzése, hogyan kell érteni?

Figyelt kérdés

Ugye nálunk Júliusra becsülik a vírus tetőzését, vagyis onnantól kezdve már kevesebb lesz a fertőzött elvileg... de... én ezt nem értem igazán.


Mármint nem akkor beszélhetünk konkrétan tetőzésről, ha az embereknek több, mint a fele elkapta a vírust? Tegyük fel Júliusra lesz 20 000 fertőzött az országban... hogyan lehet elképzelni azt, hogy innentől már csökkenni fog napról-napra az újabb esetek száma? Legyen a lakosság kereken 10 millió, a tetőzés nálunk nem azt jelentené, hogy 5 000 001 fertőzött van? Mert onnantól már tényleg kevesebb magyar kapná el.


Ha most 1300-nál nem tudunk megállni, akkor miért pont Júliusban sikerülne? Amikor feltehetően addigra már jóval többen lesznek fertőzöttek, és még többen olyanok, akik hordozók.



2020. ápr. 12. 02:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Orbán:


"A miniszterelnök pénteki rádióinterjújában arról is beszélt, hogy ha a járvány tetőzik, akár 7500-8000 lélegeztetőgépre is szüksége lehet az országnak, miközben alapból csak 2000 ilyen készülék van. Azt is elmondta, hogy az egészségügyi dolgozók akár egyötödét megfertőzheti a vírus."


Júliusi tetőzés, 7-8000 lélegeztetettel?


Intenzív lélegeztetésre a regisztrált esetek kb 5-10%-a szorul, avagy kb 40-80 ezer pozitív esetre számít Orbán.


Ha ez 10x több is, az még mindig 400-800 ezer beteg... és a valódi nyájimmunitáshoz 4-8 millió fertőzött kéne.

2020. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Szeiff ***** válasza:
100%

Jééé!!!

Végre reális számok, és nem áltatás. Mi tartott eddig? Laikusként több mint két hete szinte pont ugyan ezeket írtam le. A #29, #31 és #44 válaszokban

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1039..


A júliusi tetőzési becsléssel óvatosan bánjunk, mivel azt a szigorítások vagy lazítások eszközével hátra-előre tolni lehet. Azaz ez nem azt jelenti, hogy ennyi időnk van a rendszer felépítésére. Az igazság az, hogy minél hamarabb kész lennénk, annál hamarabb le is lehetne pörgetni a járványt. Szerintem, ha idehaza korábban kapcsoltak volna odafent, a Magyar ipar a lélegeztető gépeket május közepére legyártotta volna.

2020. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Szeiff ***** válasza:
100%

Miért Kínára várunk? Hogy mire lenne képes a magyar ipar, egy kis adalék lista:

MEDICOR Kéziműszer Zrt.

MEDIAGNOST Kft. Orvosi műszerek, berendezések ..

Dispomedicor Zrt. egyszerhasználatos orvosi eszközök ..

Mediso Orvosi Berendezés Fejlesztő és Szerviz Kft

Medihead Orvostechnikai Fejlesztő, Export-Import Kft

2020. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Erősen szkeptikus vagyok a lélegeztetőgépek gyors gyártásával kapcsolatban. Céges és kollab szinten benne vagyunk 2 lélegeztetőgép és alkatrész projectben. Sajnos pár hét alatt nem lehet megbízható gépet tervezni és főleg nem gyártani, mondjuk egy Dragerhez képest, ami 4-5 évig fejleszt egy modellt. A deszkamodell után még bele kell állnia egy rakás mérnöknek és orvosnak is, hogy tényleg ráköthessenek egy beteget.


Ez a Massventil is remek project, szuper tudásanyag jön össze, de nem vagyok benne biztos hogy a tábori kórházakon kívül alkalmazva lesz.


Itt olyan követelményeknek kell megfelelni, hogy az valami brutál. Másrészt sajnos a lélegeztetettek 50-80%-a is meghalhat, szóval ez sem megoldás. Inkább utolsó mentsvár.


Egyszerűen sajnos nem működik a betegek ipari ellátása ha nincs elég ito orvos, ápoló pl. Hiába van 20 ezer lélegeztetőnk, ha nem tudjuk használni.


Más meg jelenleg nincs a kezünkben csak a HungExpos priccsek, meg pár kockakórház.

2020. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Szeiff ***** válasza:
100%
És az előre látható legnagyobb baj szerintem, hogy a meglévő egészségügyi kapacitásokból ollózzák le a járványellátáshoz szükségeset, ahelyett, hogy másutt építenének ki ideigleneset. Szállodákban, üres kórházépületekben, stb. Az aktív kórházakat maximum a betegek első kritikus időszakára szabadna terhelni, a további ellátást másutt kéne. Különben a túl sok egyéb elhalasztott "nem sürgős" kezelés okoz más értelemben HALASZTÁST. Esetleg többet, mint amennyien a korona19-be belehalnak.
2020. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Szeiff ***** válasza:

Kedves #14.

Szerintem senki sem tiltja az EU-nak, hogy felvásároljon néhány orvosi eszköz licencet, és közkincsé tegye. Nem kéne itt most kutatással, fejlesztéssel bíbelődni. Valószínű azért nincs ilyen, mert igényt sem jelentettek rá.

A kiképzést sem tudom érvnek elfogadni, mert ha Kínai gépek lesznek, arra is ki kell képezni embereket.

2020. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos forrásból tudom, hogy egy magyar intézet fém és autoklávozható műanyag 3D nyomtatással fog alkatrészeket szállítani.


Már ezért is szarrá fogják perelni lehetséges a nagy gyártók, ahogy USA-ban is ez megy.


Nem hinném hogy ez a licenszelés megoldható lenne. Ha igen, akkor sem egyszerű átállítani a gyártást rá, mert itt ellátóláncokról van szó.

[link]

2020. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

A kiképzés nem érv, hanem orvoshiány van.

Már most is.


Egy lélegeztetés nem olyan, hogy rádugsz szerencsétlenre egy Arduinos petbuborékos szervót... aztán lesz ami lesz.


Ehhez intenzív ágy kell, monitorok, és általában propofolos altatás, telenyomnak fájdalomcsillapítóval és mesterséges kómában tartanak. Mindehhez folyamatos nővér és orvos ellátás kell.


...

Szerintem csak végső esetben lesznek bevetve "tábori gépek".

2020. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Szeiff ***** válasza:

Abból indulok ki, hogy nem lesz mindenkinek egyformán súlyos az állapota. Kétségtelen, hogy a legsúlyosabbakat csak profik láthatják el. De pont ezt a szűk keresztmetszetet lehetne részben tehermentesíteni, ha a kevésbé veszélyes eseteket nem nekik kéne ellátni. Igen. Orvos és ápoló hiány van. De személyes tapasztalatom, hogy egy-egy betegség teljes ellátásához civilek is fel tudnak nőni. Sajnos ismeretségben bőven akadt ilyen. Már mint a beteg ismerős betegsége a sajnos. Láttam felnőni a feladathoz gyereket, anyát, szeretőt. Ettől ők nem lettek profi ápolók, mert csak egy betegségtípust tudtak ellátni, de ha most elkezdenének ideiglenes ápolókat toborozni, és kiképezni, nekik sem lenne más dolguk. Késésben vagyunk vele, de még most sem lenne teljesen késő kezdeni.

[link]

2020. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt mondtam, a Massventil.


Eddig még egyetlen ilyen projectet sem vetettek be tudtommal élesben. Itt inkább a métnök közösség és a tudásanyag a lényeg.


...

Illetve hogy a járvány megfékezéséhez max mennyi intenzív ágyra lenne szükség. Ahhoz hogy "lepörgessük", sajnos lehet 30-60 ezer intenzív ágy kéne... 1-2 hónapon keresztül ez irreális.


Bárhogy is számoljuk, a mostani adatok szerint 4-6 hullámra lenne szükség és még akkor is lehet extrémen olasz módra terhelné a kórházakat.

2020. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!