Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfázás vagy koronavírus?

Megfázás vagy koronavírus?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek sportolni, főleg biciklizni és futni. Csütörtökön egy ilyen biciklizés során nagyon megerőltettem magam, többet és intenzívebben mentem, mint átlagosan, ezt meg is éreztem. Ráadásul kicsit alulöltöztem, szeles idő volt. Másnap már éreztem hogy kapar a torkom és van egy kicsi hőemelkedésem (37-37,2). Ez azóta sem változott, náthás nem vagyok, nem is köhögök. Viszont a jelenlegi helyzet miatt nagyon aggódom, hogy nem-e a vírus tüneteit produkálom. Lehetséges sima megfázás nátha nélkül? Mi ilyenkor a teendő?

2020. ápr. 12. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A teendő várni, amíg meggyógyulsz.
2020. ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Amíg nincs lázad... 39 fölött addig nincs miért aggódni.
2020. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Ha korona, és ennyi a tüneted, legyél boldog, te abban a fertőzöttek ~90%-ába tartozol, akiknek enyhe tünetei vannak vagy nincs is tünete.

Megjegyzem, ha megfáztál csupán, akkor is nagy valószínűséggel koronavírus miatt történt, csak nem a covid 19 miatt.

2020. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jajj de butaság amit sokan tartanak erről.

Egyáltalán nem szükséges a magas láz. Ha van hőemelkedés, vörös szemek és kapar fájogat a torok simán lehet korona. Sőt a láz utáni gyógyuló állapot ami jellemzi mert ez szinte minden esetben a tüdőre is megy. Például fulladás, asztma szerű légszomj és kellemetlen hát-mellkas fájdalmak. Nálam ezek voltak.

2020. ápr. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!