Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájdalmas nyelés, talán...

Fájdalmas nyelés, talán reflux okozza?

Figyelt kérdés
Tavaly diétába kezdtem, elhagytam a cukrot és a lisztet. Pár nap múlva fájd a gyomorszájamnál, háziorvos refluxra gyanakodott. Abbahagytam a diétát, 1 nap alatt elmúlt a panaszom. Most újra nekikezdtem a diétának, eszek mindent, de lisztes és cukrot ételt minimálisat. 2 hét múlva elkezdett fájni esténként a torkom nyeléskor, most már folyamatos a fájdalom. Okozhatja reflux? (nincs köhögés, orrfolyás, nem látom pirosnak a torkomat)

#reflux #fájdalmas nyelés #gyulladt nyálkahártya
2020. ápr. 12. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyeld meg milyen ételeket eszel.Nem tilos a diéta reflux esetén sem, de a számodra savképző ételeket érdemes kerülni.Nekem pld a tejfölös ételek ill a legtöbb gyümölcs tiltólistás.Szóval igen, okozhat a reflux fájdalmas nyelést.
2020. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Számomra csak az a furcsa, hogy pont akkor jelentkezik, amikor egészségesen kezdek étkezni?! Ünnep miatt most nem érem el a háziorvost, szerinted vegyek valami savkötőt az ügyeletes patikában?
2020. ápr. 12. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Meg talán olvass utána azoknak az élelmiszereknek amiket eszel,hogy melyik mennyire savkepzo és próbáld úgy variálni, hogy a savkepzo mellé kerüljön valami ami inkább lúgosító hatású.A cukrot ha elhagyod az jó,a lisztes dolgokat csereld le teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokra (egészségesebb és előbb eltelít) elhagyni nem kell csak mértékkel fogyasztani.Az is tud savat csinálni ha zöldséget, zöldséggel eszel, szóval csak lassan válts.
2020. ápr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 12. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!