Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Látszólag ok nélküli hőemelked...

Látszólag ok nélküli hőemelkedés, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Két hete is volt egyik este, illetve tegnap is, hogy látszólag minden ok nélkül hőemelkedésem lett, 37,5. Nem nagyon tudom hova tenni, mert amúgy nincs semmi bajom, nem érzem magam rosszul meg semmi ilyesmi, az egyetlen dolog, hogy pár hete begyulladt a fogínyem, de már majdnem teljesen helyrejött. Lehet valami komolyabb bajom? Kicsit megijedtem azért, mert amikor rákerestem erre a két dologra, rögtön ilyen leukémiákat kezdett kidobálni :/
2020. ápr. 16. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Bármi lehet lényegében. Bármilyen immunreakció okozhat lázt.


Akár a COVID-et is elkaptad és épp beindult az immunreakció és termeli már a szervezet az IgM-et.


Ha tartósan heteken/hónapokon keresztül előfordul akkor érdemes elgobdolkozni hogy komolyabb. Amúgy meg ez már karcolja a láz alsó határát.

2020. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
A tünetkeresgélés a neten meg hülyeség. Felejtsd el... egyből a rák fog kijönni mindenre.
2020. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mikor mérted a 37,5-öt?

Lehet kialvatlanság, stressz, fokozott izgalom, kimerültség miatt is.

2020. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerdától péntekig esténént, olyankor bevettem egy Panadolt, és lement. Egyébként csütörtök óta kapar a bal mandulám, és kicsit a nyirokcsomókat is érzem ott alatta, szóval valószínűleg az ínygyulladás ment rá a torkomra valahogy :/
2020. ápr. 19. 12:10
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Erre még nem jó gyógyszert bevenni, de ha jobban lettél tőle, akkor oké. Estére nem sok a 37,5 még, ha nem mutat növekedő tendenciát, olyankor mindenkinek mindig magasabb, mint délután vagy reggel. Okozhatja ez kisebb gyulladás egyébként, de ha tudod az okát, akkor azt kell kezelni helyileg és rendeződni fog.
2020. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!