Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Láz, torokfájás, rosszullét,...

Láz, torokfájás, rosszullét, orrfolyás, hasmenés, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Semmit nem ér a karantén, ha anyám meg megy, nem mos kezet és beletüsszög mindenbe.


Nektek mi használ?


2020. ápr. 21. 09:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy egyáltalán mi ez a betegség már megint? 1 hete mondta, hogy mellette az ügyintéző végig köhögött.
2020. ápr. 21. 09:34
 2/9 anonim ***** válasza:
A fulladás, nehézlégzés társul mellé és magas láz akkor hívd a dokit. Amúgy nyilván ha valaki kijárkál annak kockázata van.
2020. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelezd a háziorvosodnak. Ez már eléggé koronavírusos tünetegyüttes. Nem mondom, hogy az, de lehet az is. Ebben az esetben lehet, hogy elküldenek téged tesztelni, kaptok egy piros papírt a kaputokra és akkor majd kénytelen lesz anyukád is megmaradni a fenekén otthon, különben fizeti a bírságot. Nem is értem, hogy hogy nem tud még az orvos az állapotodról.
2020. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tesztelnek, ez tévedés, még tüdőgyulladással sem! Csak magas láz, vagy találkozott beteggel, járt-e külföldön.


Meg akkor anyámat is léne, ő a lwgjobban beteg.


Nem engedik, meg szerintem orvos se csinál sok mindent.

2020. ápr. 21. 11:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez háziorvos függő is.


Anyámnak 1 hete száraz köhögése van, piros a torka. Háziorvos nagyon kérdezgette mennyit járt ki, határon volt hogy tesztet rendel el, mentőkocsival.


Aztán felírt antibiot mert tüszős mandulákat láttunk nála. Azóta csendesedett a köhögés, tehát bakteriális remélhetőleg.


Amúgy beb.szna mert 5 hete nem lépett ki senki a házból, kaja is úgy jön átfertőtlenítve.

2020. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a háziorvos azt csinálja, hogy ha nem is tesztelnek, amúgy elég sok helyen hallom, hogy hiába beteg, hiába lehet koronára utaló tünete, ha nem súlyos, nem végeznek tesztet. Hát, így aztán van értelme minden nap megosztani, hogy hány új fertőzött van, meg mennyi hal meg. Semmi értelme szerintem. Na, mindegy. A lényeg, hogy nálunk a háziorvos azt csinálja, hogy akinek légúti fertőzése van, akár koronára utaló, akár nem, közli velük, hogy 10 napos otthoni karantén, ha nem koronára utaló. Magyarul nem mehetnek ki, sem boltba, sem sehová. Aki dolgozik, azt pedig kiírja táppénzre.

Ilyenkor ezt ki kell pihenni. Otthon kell maradni és tünetenyhítő gyógyszereket szedni. De te írtad, hogy lázad van. Azt írod, anyukád még rosszabb állapotban van. Tehát ebben az esetben valóban semmit nem tesz az orvos? Érthetetlen...

2020. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Több, mint egy hónapja en sem mozdulok ki! NINCS TESZT, NINCS RENDELÉS!


Valószínűleg anyám szedte össze a boltba, nvagy vannak ilyen mozgóárusok, kétesen tárolt eszközokkel, termékekkel, ott is simán, sőt volt is beteg onnan!


Egyébként a hátam fáj és szúr már egy ideje, néh a mellkasom is, javult, de nem múlik. Meggyőződésem, hogy tüdőgyulladás, állítólag meg sosem volt nekem...

2020. ápr. 21. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez már többször felmerült szerintem itt is.


Nem tudnak vele mit csinálni. Sőt a kórházban sokkal rosszabb lenne hidd el.


Ahhoz hogy kórházba kerülj 39.5 feletti NEM csillapítható láz kell, és fulladás/nehézlégzés, erős köhögés meg olyan panaszok hogy nem tudsz kimenni WC-re annyira gyöszös vagy. 4kézláb mész ki...


Ilyen betegek vagytok?


Nem.


Tehát nincs más teendő mind otthon kivárni a végét.

2020. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Pihenj
2020. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!