Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Családban koronavírus beteg?

Családban koronavírus beteg?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki, hogy egyik családtagom tesztje pozitív lett. Nem egy háztartásban élünk, egy hete költöztem el tőlük, lett saját lakásom. Őket karanténba teszik. De engem aki érintkezett a beteggel? Velem mi lesz? Vesznek tőlem is mintát? A szüleim jelentik majd mindenképp, hogy én is érintkeztem velük. Csak kérdem én, hogy hatóságilag engem is elzárhatnak? Vagy csak önlént fogok karanténba vonulni.

2020. ápr. 23. 17:00
1 2 3
 1/22 Hellmano ***** válasza:
100%
Ha vesznek mintát és pozitív, akkor téged is elzárnak természetesen. Ha nem vesznek mintát, akkor azt mondják várj két hetet, de ha lenne valami szólj nekik és nem menj sehová.
2020. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én szóltam a szüleimnek, hogy mindenképp jelentsenek engem is. Meglátjuk mi lesz.
2020. ápr. 23. 17:03
 3/22 A kérdező kommentje:
Várok még választ, hátha volt valaki hasonló helyzetben, vagy hallott e ilyenről. Köszöm a válaszod!
2020. ápr. 23. 17:05
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Abból kiindulva, hogy a koronavírusos két hónapos csecsemő szüleit sem tesztelték, azt mondanám, nem biztos, hogy hatóságilag fognak veled foglalkozni... De hát majd kiderül.
2020. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Majd megírom mi lett, nem tudom pontosan mikor jönnek ki a szüleimhez.
2020. ápr. 23. 17:29
 6/22 anonim ***** válasza:

"Nemrég derült ki, hogy egyik családtagom tesztje pozitív lett."


Megkérdezhetem, hogy derült ki?

Komolyabb tünetei voltak és kijöttek tesztelni? Vagy netán magánúton teszteltette le magát az illető?

2020. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Egyiksem. Munkahelyen volt kötelező tesztelés.
2020. ápr. 23. 17:42
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy jelenleg tünetmentes. Ahogy az egyik oldalon is írják, hogy a fertőzöttek 80%-a tünetmentes vagy enyhe lefolyású beteg lesz.
2020. ápr. 23. 17:43
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

Köszi :-)

Azért erre ne vegyél mérget, hogy a fertőzöttek 80 %-a tünetmentes vagy enyhe lefolyású...

Több olyan ismerősöm is van, aki komoly légzési elégtelenséggel küzd és igen rosszul van már több hete.

Abszolúte kiszámíthatalan a vírus viselkedése: tudok olyan esetről, ahol egy családon belül csak az idősebb apa halt meg 10 nap alatt, a feleségnek és a felnőtt gyerekének kutya baja, volt, aki 3 kollégájával jött haza kocsival Ausztriából, Ő majdnem belehalt a másik 2 kollégájának semmi baja és volt aki 3 nap alatt belehalt. Középkorú, sportos embereket is földhöz vágott, de ugyanakkor egy másik ember meg megyógyult belőle, PEDIG KEMOTERÁPIÁRA JÁRt! :-)

2020. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, hogy kiszámíthatatlan. Nem lehet tudni kire, hogy hat. Én azért bízom benne, hogy ha még is elkapnám, akkor nem lesz olyan súlyos.🍀
2020. ápr. 23. 18:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!