Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Családban koronavírus beteg?

Családban koronavírus beteg?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki, hogy egyik családtagom tesztje pozitív lett. Nem egy háztartásban élünk, egy hete költöztem el tőlük, lett saját lakásom. Őket karanténba teszik. De engem aki érintkezett a beteggel? Velem mi lesz? Vesznek tőlem is mintát? A szüleim jelentik majd mindenképp, hogy én is érintkeztem velük. Csak kérdem én, hogy hatóságilag engem is elzárhatnak? Vagy csak önlént fogok karanténba vonulni.

2020. ápr. 23. 17:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
ÁMEN :-)
2020. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%

Akiknél annyira súlyos a dolog ott fel nem derített betegség áll a háttérben, vagy bármi olyasmi, ami a szervezet védekezőképességét érinti. És ez nagyon gyakori dolog. Jóformán teljesen egészséges ember nincs is. Mindenkinél tudunk találni betegséget ha elkezdjük keresni.


Valóban igaz az, hogy 80% tünetmentes. Nem véletlenül az időseket érinti zömmel.


Semmi baj sem lesz :)

2020. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Amúgy nagy fejlemények nem történtek, egyenlőre nincs lezárás sem a szüleimnél. Csak megvan mondva, hogy na 14 nap karantén. Betartják, nem mennek ki sehova. Velem nem foglalkoznak. De nem megyek én sem sehova.
2020. ápr. 24. 14:03
 14/22 Szeiff ***** válasza:
100%

Egy apró tanács. Beszélj a háziorvosoddal. A hivatalos szervekben van némi fejetlenség. Ennyire:

Saját eset: Április 5. én lettem rosszul, "viszonylag" koronás tünetekkel. 6.-án jeleztem a háziorvosomnak. 8.-án kért mintavételt. 9.-én vették le a mintát, negatív lett. 16.-án kérte a másodikat, és akkor tudtam meg, hogy tulajdonképen az első negatív teszt ellenére karanténos vagyok. 17.-én ismételték a mintavételt, negatív lett. 23. kaptam egy határozatot e-mailben, hogy karantén feloldva 19.-étől. Ugyan ezen a napon megtaláltam a postaládában, a 17.-én feladott levelet, hogy karanténban kell lennem 5.-étől feloldásig. Illetve a borítékban benne voltak azok a cédulák, amit ki kellett volna tennem az ajtóra, illetve a társasházi faliújságra.

2020. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a háztartáson belül senkit nem teszteltek, aki tünetmentes, annak ellenére, hogy egyikünk elkapta a vírust, a többiek érintkeztek vele. Annyi, hogy kaptunk email-t, hogy 2 hét hatósági karantén az érintkezés miatt, valamint rosszullét esetén ha szólsz a háziorvosnak, valószínűleg tesztelnek.
2020. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, nekünk utólag mondta az orvos, hogy ja, hát ez biztos az volt. :D

(Mentségére: januárban volt még, amikor senkinek nem jutott eszébe erre még csak gondolni sem, akármennyire nem értette, hogy mi bajunk.)

Jó hír, hogy voltunk olyan rosszul, hogy nemhogy két hétig, de kb. egy hónapig is "karanténban" voltunk emiatt.

2020. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Akkor máshol sem viszik túlzásba. Amúgy mi van akkor amikor lejár a karantén? Legalább akkor tesztelnek? Vagy mindenki megy amerre lát? Mert ugye ha együtt élsz egy virusossal, akkor nem biztos, hogy a karantén első napján kapod el, ha próbálod kerülni. Lehet majd egy hét múlva. És akkor az illető a “szabadulás” napján még mindig fertőz. 😀 Már nagyon elmélkedem itt a karanténban.
2020. ápr. 25. 15:28
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkoznak ezek semmivel szerintem.

Akkor még ne adj' Isten kiderülne, hogy a lakosság nagy része elkapta már, illetve túl van rajta.

2020. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Eddig nem akartam beleszólni, mert úgy gondoltam, egyedi eset, de most már több helyről is hallottam, hogy valahogy "elkeverednek" a tesztek. Az ismételt teszt meg hipp-hopp (gyorsteszt, nem orr és garatváladék) negatív lesz. Ismerősöm így járt: az első tesztje eltűnt. Ezt még nem írtam volna le, de azóta találtam egy cikket - érdemes elolvasni. Így persze, hogy alacsony a fertőzöttség Magyarországon:


[link]

2020. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#17 dehogy tesztelnek, ha lejár a karantén, sokaktól hallani, hogy 39.5 alatt ki sem mennek, itt gyk-n is volt egy lány, akinek a párja rettenetesen rosszul volt a köhögéstől, magas láza volt, mégis napokig kellett könyörögni, hogy nézzenek már rá.

Annyit tehetsz, hogy tényleg maszkot hordasz a karantén után is, hátha védené a környezeted, ha fertőzött vagy is.

2020. ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!