Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A futárszolgálatok és az...

A futárszolgálatok és az alkalmazottai miért nem elővigyázatosabbak a koronavírus alatt?

Figyelt kérdés

Akárhányszor hoztak eddig akármilyen csomagot nekem, egyik futáron se volt se maszk se kesztyű. Kérdem én, a futárok, akik naponta több emberhez is szállítanak, és nem tudják betartani munkájuk során a 1.5 méter távolságot (mert ugye aláírás stb) nekik nem lenne ez kötelező? És ezt nagyobb cégeknél egyaránt tapasztaltam pl. GLS, Sprinter stb..

Értem én hogy a futárok a munkájukat végzik vagy, hogy ugyanúgy el tudják kapni ,de legalább ne fertőzzenek már más embereket is ha esetleg bennük van a koronavírus.



2020. ápr. 24. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Óvatosak lehetnének,ez tény. De ha ők nem használnak kesztyűt és maszkot, az az ő f.@szságuk. Ha kimész a csomagot átvenni mindig legyen rajtad mindkettő.
2020. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Háromszor rendeltem a járvány óta, egyszer sem kellett aláírni! Egy kódot kellett bemondani ami SMS-ben érkezett.
2020. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy az aláírás. A 1.5m távolság nincs meg egy átvételnél ha nincs aláirás ha van.
2020. ápr. 24. 12:41
 4/13 anonim ***** válasza:
De rajtam volt maszk, a csomag után meg alaposan kezet mostam! S nem rinyáltam!
2020. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom neked, hogy a maszk viselése igazából nem véd meg a vírustól ha hordod. Az orvosok sem ezért mondják, hogy hordjuk. A maszk arra kell, hogy ha esetleg benned van a vírus akkor te ne tudj másokat fertőzni. Konkrétan emiatt "rinyálok" :)
2020. ápr. 24. 12:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan megvéd ha éppen nem direktben tüsszög, köhög, liheg valaki a képedbe. Csak szólok!
2020. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem véd meg, ugyanis hacsak nem FFP maszkot viselsz, semmilyen textil és varrott maszk nem szűri meg a mikrocseppeket, mivel nincs rásimulva a képedre. Csak szólok!
2020. ápr. 24. 13:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Én FFP2 maszkot viselek. Manapság már nem nagy kunszt beszerezni. Csak szólok ismét!
2020. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na pont ennyire egyszerű lenne beszerezni egy ilyen maszkot a futárcégeknek is. Lényegében erre irányul a kérdésem is... Ja és én is felveszem a maszkot, ami egyébként egy FFP3 szelepes maszk. Csak szólok!
2020. ápr. 24. 13:20
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha FFP3-at hordasz akkor végképp nem értem mit sírsz?! Ennyire aggódsz embertársaidért?

Ha értenél hozzá, tudnád, te jelented a veszélyt a futárra, még akkor is, ha FFP2 maszk van rajta. Ha érdekel miért, olvass utána! Én befejeztem veled a kommunikációt, nincs türelmem ahhoz ha egy ostoba okoskodik. Na, pá!

2020. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!