Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet felkészülni egy...

Hogyan lehet felkészülni egy közeli családtag halálára?

Figyelt kérdés
Elkerülhetetlen sajnos, már csak hetek, hónapok vannak hátra. A semmiből jött, gyorsan. Hogyan lehet ezt feldolgozni? Hogyan lehet felkészülni? Fokozottan érzékeny vagyok a stresszre (pánikbetegség, generalizált szorongás), hogyan tudnám átvészelni úgy, hogy a többiek támasza is tudjak lenni?
2020. ápr. 26. 13:35
 1/5 anonim válasza:
Előre kell gondoskodni az anyagiakról és mindent leszervezni egy temetkezési céggel.
2020. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az anyagiakkal nincsen gond. A lelki dolgokra gondoltam.
2020. ápr. 26. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Őszintén...sehogy. Ez így is, úgy is fájdalmas. Sose hittem benne, hogy fel lehet rá készülni. Az okos agyaddal tudod, aztán....
2020. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet felkészülni rá. Fogadd el, de ha megtörténik akkor nagyon rossz lesz. Általában mikor meghal valaki, akkor kb. az első hét vagy hónap még nem annyira rossz, halál után jön egyfajta megkönnyebbülés, utána tör ki majd az emberen a hiány.
2020. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én azt tudom neked tanácsolni, hogy addig látogasd és mond el neki mennyire szereted ameddig tudod! Ez az első és legfontosabb szerintem!

Ne akarj a legerősebbnek tűnni aki nem hullajt könnyeket, hanem igen is sírj ha sírnod kell, öleld meg azt aki a fájdalmadban osztozik!

Én férfi létemre nem szégyellem egyáltalán az érzelmeimet. Nekem így sikerül feldolgozni és ahogyan az előttem szólók is írták, hogy az elején nagyon rossz lesz, majd idővel enyhébb lesz a fájdalmad!


Sajnos ez az élet velejárója, csak az nem mindegy, hogy az az adott személy hogyan megy el.


Vígasztalódást!

2020. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!