Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy ember egy családtagja...

Ha egy ember egy családtagja testalkatát örökli, azzal együtt örökli a családtag, minden belső szervi betegségét is?

Figyelt kérdés

2019. jún. 13. 03:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem
2019. jún. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt inkább egy génkutatótól kellene megkérdezni, szerintem nem, viszont valószínűleg nagy rá az esély.
2019. jún. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ez így lenne én már rég kórházban lennék...

Egyébként nem, betegségre való hajlamot örökölhetsz, de magát a betegséget (hacsak nem anyudtól/apudtól) nem tudsz örökölni. A hajlam meg nem azt jelenti hogy mindenképp beteg leszel, csak azt hogy több esélyed van rá mint pityunak a szobazédból.

Meg van az amikor recesszíven örökölsz valamit, ez azt jelenti hogy apud és anyud is génjeiben hordozza a betegséget, de náluk ez nem jön elő, mert a domináns gének elnyomják, ilyenkor megeshet hogy te mindkettőjüktől megkapod a recesszív géneket és már a betegséggel születsz (de ez végülis nem ugyan az amit írtál)


De például az én családomban az asthmára hajlamos gének öröklődnek (persze környezettől is függ hogy előjön e meg egy csomó más dologtól). Dédim öregkorára lett asthmás, én pedig már gimitől kezdve azt vagyok, de egyébként a leginkább a nagynénémre hasonlítok.

Nem függ a dolog attól hogy kire hasonlítasz, ha családodban van a hajlam akkor a családodban van és mág ha minimális is rá az esély egyszer neked is lehetnek olyan betegségeid amik a családodban is előfordulnak.

2019. jún. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

*szomszédból


Am nem véletlen kérdezik meg néha hogy előfordult e már a családjában

2019. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!