Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsony cukorszint cukorbeteg...

Alacsony cukorszint cukorbetegség nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves lány vagyok, tavaly voltam inzulinrezisztencia teszten. Hülye voltam, nem mentem vissza a lelettel orvoshoz. Ezek az eredményeim.

Ez szerint értéken belül vagyok, viszont a neten azt olvastam, hogy ha a két értéket beszorzom, és elosztom 22,5-tel és ha a kapott értékek magasabbak, mint 4, inzulinrezisztencia áll fenn. Ha ezt a számítást elvégzem, akkor bőven 4 felett van az értékem.


[link]


Éhgyomri cukrot nem mértem a napokban, de reggeli után egy órával (sütit, édeset ettem töményen szinte), 5,2 volt. Most mértem nemrég, ebéd után, ahol szintén ettem édességet is, kereken 6.

Ezek alacsonyak mindenképp ennyi bevitt cukor mellett.


PCOS-s vagyok, nem súlyos szerencsére, próbálok figyelni, hogy kevesebb szénhidrátot vigyek be, mozogjak (most kivételesen bűnöztem a napokban).


Kell aggódnom az értékek miatt? Kövessek valami diétát, kellene valamire extrán figyelnem, nagy a baj?


Köszönöm a segítséget!


2020. ápr. 27. 17:39
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Létezik reaktív cukorbetegség is, de ez valóban alacsonynak tűnik így, viszont ilyenkor azt javasolják, hogy lassan felszívódó szénhidrát tartalmú ételeket kell enni, többször kevesebbet. De azért érdemes lenne kivizsgáltatni, egy mért érték nem jelent semmit, lehet a mérő hibája is.
2020. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!