Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik cukorbetegség (inzulin...

Létezik cukorbetegség (inzulinbetegség? ) úgy is, ha a cukorszint mindig normális?

Figyelt kérdés

Kb az összes tünete megvan a cukorbetegségnek amiket írnak (véresre száradt, repedezett ajkak, szomjúság hirtelen és 2 l víz, hirtelen a semmiből nagy mennyiségű vizelet, falási kényszer, verejtékezés, gyengeség, de olykor olyan mértékű h az ágyból felkelés is kihívás, állandó szájzárazság de szinte már porzik, stb) és mégis a cukorérték mindig jó.


Akkor ez lehet egyáltalán cukorral-inzulinnal összefüggésben vagy máshol kell keresni a bajt?


köszönöm előre is, már pár orvos feladta a harcot, mondván a jó a cukor ... ez nagyon jó, csak attól még nincs megoldva a helyzet :( van ötlete hozzáértőnek?


2018. márc. 8. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Terheléses cukorvizsgálaton voltál?

Ha csak éhgyomri cukrot vizsgálnak, az nem elég.

De fogalmam sincs, azt hogy kell kérni, ha az házidoki magától nem küld el ilyesmire.

2018. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

voltam és az is normális, a 3 havi átlag is normális ... már megkattanok komolyan.

diabetológus pedig széttárja a karjait, ennyire jutottunk, nincs több ötlete.


na de egyéb inzulinos dolgok nem lehetnek? csak mert látom, az inzulin tud még kavarni rendesen, de akkor az mindenképp megborítaná a cukrot?

(ja inzulinos vizsgálatokat pedig azért nem kért, mert drága és nem szívesen teszi, tök jó ....)

2018. márc. 8. 11:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs simán só hiányod? (A verejtékezésen kívül tudtommal ez mind lehet annak a tünete, és a verejtékezés meg lehet az oka, bár akkor nem tudom, hogy azt mi okozza.) Próbálj meg ennie gy kis sót, csak úgy vagy valami ételt jól megsózni amit amúgy is eszel.
2018. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

komolyan a só tud ilyeneket csinálni ???


az tuti van, mert én utálom a sót, és mindent az ég világon só nélkül eszek, de mindent. sztem 20 éve nem került só a szervezetembe ...


az komolyan tudja mindezt okozni?

2018. márc. 8. 12:39
 5/12 A kérdező kommentje:

viszont a K-szintem norm.

vagy attól még lehet? bár ennyi lenne a megoldás ...

2018. márc. 8. 12:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze, só nélkül nem tartja meg a szervezeted a vizet, csak "átfolyik" rajtad, sőt hosszú távon komolyabb problémákat is okozhat (keringési, idegi).
2018. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi de és ezt tudom valahogy ellenőriztetni vérképpel?
2018. márc. 8. 17:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de ha eszel sót/valamiért adnak infúziót és jobban leszel, az egy elég jó jel. (Ártani nem ártasz vele.)
2018. márc. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De ha nem hiszed el, meséld el az orvosodnak, hogy szinte egyáltalán neme szel sót, és hogy mióta, és nézd meg mit fog reagálni.
2018. márc. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

értelek, na de az infúzió az nem a só miatt jó, nem? hanem az ionok, mármint egyéb ionok stb, ozmoláris nyomás, keringés fenntartás amiatt.


amúgy meséltem neki, megvonta a vállát, és elkezdi nekem h ennyi erővel a kezét is nyaldoshatja, az is kb ennyit fog használni ... sztem már értesz, miért nem igazán járok orvoshoz :)

2018. márc. 10. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!