Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Hogyan szabadulhatnék meg a kényszeres, agresszív gondolatoktól?

Figyelt kérdés
Folyton arra gondolok, illetve gyakran, hogy ilyen beteg filmekbe illő módon terrorizálom, megalázom, megkínzom, megölöm családtagjaimat. Soha nem tennék ilyet, de úgy érzem kötelező erre gondolnom mert különben baj fog történni. Ezeket kiválthatják nálam bizonyos zenék, hangok, ízek, akármi. Ilyenkor végig kell gondolnom és át kell éreznem, hogy pl nem ízlett a kaja és agyonverem a lábassal őket... De nem tenném meg, csak befurakodnak ezek az agyamba. Szedek nyugtatót, rivotrilt, napi 0,5 mg-t, de van hogy többet. Mikor még nem szedtem, azelőtt is fennált ez a probléma. Igazából amióta csak az eszem tudom, egészen kislány korom óta. Most 21 éves vagyok. Ez borzalmas, most is sírok, és rettegek hogy bajuk lesz vagy betegek lesznek vagy meghalnak. Vannak nézeteltérések de soha nem bántanám őket. A nagyszüleimről van szó, akik mindketten 80 év fölöttiek, anyukámról, apu messze él. Nekem ők a mindeneim és kiemelném a nagyimat aki az életem értelme és nem élem túl ha baja lesz. Próbáltam már elterelni a gondolataim de érzem a fenyegetettséget hogy ha nem viszem végig magamban ezeket a brutális dolgokat akkor bajuk lesz. Egy roncsnak érzem magam. Mit tehetnék? Valaki jár/járt hasonló cipőben? Soha nem tudok boldog lenni...
2020. máj. 5. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ocd? Kenyszergondolatok? Talan ezek lehetnek. En egyszer jartam hasonlo helyzetbe, de en akkor extrem stressz alatt eltem es akirol eszembejutottak ilyen gondolatok attol nagyon feltem. Szerintem te is felsz valamitol. Nem vagy bantva lelkileg? (Mar ha egyaltalan tudss rola es nem erzed normalisnak)
2020. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Félek, anyuval sok a nézeteltérés és kissé pokollá tette a gyerekkorom. Ő depressziós és sokszor kiabált, voltak brutális dolgok, pl a 8. szülinapomon majdnem agyonverte nagyimat egy vezetékes telóval. Meg csomót kiabált vele, megalázóan, volt hogy pofon is vágta. De már ezek előtt is. 5 éves voltam amikor volt egy lépműtétem de előtte is beteges, vérszegény voltam. Elvileg anyu ebbe kissé beleőrült. Sokat szorongok, arra kaptam a rivotrilt is. Sokszor úgy is szorongok hogy nem is lenne rá okom.
2020. máj. 5. 17:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Közben utánanéztem az ocdnek és elég sok minden stimmel... Minden este megszámolom a redőncsíkokat (mert ha nem teszem, ez meg az lesz/nem lesz), ugyanakkor nem vagyok rendmániás, elég kupis vagyok a környezetem tekintve
2020. máj. 5. 17:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza lehet, én is ocd-ről olvastam ilyeneket.

Hű, de ne legyél kupis kérdező, kicsit minden nap rakodj. Rendszerezd hogy minden egyféle dolog egy helyen legyen, pl ne legyen 3 helyen sminkcucc, csak egy helyen, és mindennel így. Ez jót tesz.

2020. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot, igyekszem rendben tartani a környezetem mert azt olvastam hogy az rendben tartja a lelket is de semmire nem tudom rávenni magam, a kötelező egyetemi feladataimra sem, az írásra sem (novellákat és verseket írtam...) semmire, csak fekszem meg méha kimegyek az udvarra
2020. máj. 5. 17:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű rendet tartani főleg ha kicsi a hely, majd egyszer ihletet kapsz és nekiállsz :) Nehéz ez, én néha youtubereknél vettem ötleteket, és a párom sokat piszkált hogy mindent random helyeken tartok. Még ha nem is látható a kupi de nem lehet megtalálni semmit. Így a karantén alatt rendszereztem, és meg van elégedve. Néha nekem is volt enyhe kényszerességem pl legjobb barátaim nevét szoktam mondogatni hangosan ha félek, ilyesmi.
2020. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Én is kényszerbeteg vagyok. Nekem is agresszív kényszer gondolataim voltak arról hogy bántom vagy megölöm a páromat. Mivel ezek a gondolatok én idegenek tehát valószínűleg ahogy bennem is benned is erős szorongást váltanak ki ezért nem kell félned mert pont az hogy szorongsz az mutatja meg hogy pszichopátiának vélhetően itt nyoma sincs. Javaslom hogy keress meg egy pszichológust én is így tettem és nekem segített. Kezdetben nagyon nehéz megnyílni de gondolj arra hogy a pszichológusnak ez a szakterülete valószínűleg nem te vagy az első eset akivel találkozott már. :)


Amúgy magamtól a következőkkel kezeltem a szorongást és a kényszer gondolatokat:


-1. Futás (a sportolás remek meditáció, elfáraszt és kémiailag is

stresszoldó hatással van a szervezetre) Nem kell sokat. Napi max 2km

és ha elfáradsz akkor sétálj :)


-2. Gyógyteák - Mivel a gyógyszert kerülni akartam ezért orvosi citromfű

teát iszok, ez enyhén szorongás oldó hatású + kellemes, meleg, remek

esti ital. Jobban is alszol tőle.


-3. Találj elfoglaltságot - Ez lehet egy hobbi, feladat, házimunka,

munkahely, társasági élet. A lényeg hogy ha lekötöd magad és arra

fokuszálsz ami éppen a feladatod vagy van egy jó napi rutinod az

hosszútávon meggátolja hogy fejben tartósan elkalandozz és teóriákat

gyárts arról hogy miket tennék vagy tehetnél.


-4. Pszichológus - Leírom mégegyszer hogy bátorítsalak. Nyugodtan menj

el és beszéld meg egy szakemberrel. Ne félj attól hogy

megbéllyegeznek emiatt. Ez hülyeség. A nyugati társadalomban a

normális emberek heti szinten járnak pszichológushoz egy kis

mentális újra kalibrálásra. Téged is meg fog nyugtatni ha tudod hogy

jó kezekben vagy.


Ezektől együtt szinte teljesen elmúlt a szorongás. Kényszer gondolataim vannak de szép lassan megtanultam nem komolyan venni őket.


Hajrá! Én hiszek benned!


Fiu / 28 / Kényszerbeteg.

2021. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!