Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiányom van 1,8 a vasam...

Vashiányom van 1,8 a vasam mivel most a kórhazba vénás vasra nem mehetek be a járványhelyzet miatt melyik vasat szedjem? Maltofer ragotabi vagy a ferrogard folic? Bőven lent.

Figyelt kérdés

A ferrogad folicot a házi orvos irta, a maltofer ragotabit meg az orvos barátunk javasolta a férjemnek hogy jobban felszivódik!

Kinek van tapasztalata ? Elég gyomorfájos vagyok félek tőlük de muszáj amig nem tudok infuziós vasra menni.


2020. máj. 15. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Hívd fel a háziorvosod, a vérképed alapján felírja a megfelelő készítményt. Maltofer Fol is vényköteles, nekem nem volt bajom tőle. Sima Maltofert lehet vény nélkül kapni. A kórházban meg fogadnak a járványhelyzet ellenére is.
2020. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kórházban nem adják be egyenlőre. Megkérdeztem, az infuzióhoz bent kell lenni mig lemegy kb 1 orát, es most nem lehet osztalyon tartozkodni olyannak aki nincs fekvöbetegként regisztrálva
2020. máj. 15. 10:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Felirta már a gyogyszert,de pont ezaz hogy a másik doki meg mást ajánlott a kérdésem melyik ami jobb?
2020. máj. 15. 10:42
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Én is maltofert szedtem, egészen hamar tudott javítani a vas értékemen. Egy hét alatt azt hiszem egy egységet javult, azért az nem rossz.
2020. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
63%
Én is Maltofert szedek, kb. ez az egy van a vénáson kívül ami felszívódik.
2020. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Képzeljétek az orvos barátunk elintézte hogy beadják a kórhazban a vénás vasat, holnap mehetek is.Ebben az állapotban muszáj mielőbb mert az 1,8 vészes.

Pedig csak egy rutin vérkepre mentem mert hamar elfaradok..elfelejtek mindent...hát nem csoda

2020. máj. 15. 16:44
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem csoda, teljesen természetes. A háziorvosodnak is intéznie kellett volna.
2020. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Azért majd b12 és folsavat is szedegess hogy ne járj megint így. Én ferro gradumetet kaptam. Nehezen viseltem de még ez volt a legjobban tolerálható. Ha már csak fenntartásra kell javaslom a vitefer loposzómás vas szirupot. Az ilyen súlyos helyzetben kevés de ha már jobban állsz segíteni fog mert semmi emésztési problémát nem okoz. Direkt erre fejelsztették ki.
2020. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Vitafer liposzómás vas szirup csak elírtam
2020. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!
2020. máj. 15. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!