Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megy a hasam és egyre jobban...

Megy a hasam és egyre jobban fáj a fejem. Lehet hogy elkaptam a korona vírust, vagy csak valami egyszerűbb megbetegedés?

Figyelt kérdés
6-an élünk egy háztartásban, a férjem szokott bevásárolni, mindketten járunk dolgozni. A mai nap én és még a háztartáson belül 3 személy hasmenést tapasztalt, nekem ma délutánra a fejem is fáj.
2020. máj. 15. 17:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Most olvasom a tüneteket és most jut eszembe, hogy tegnao el kellett mennem a postára és egy boltba is, ami 5km-re van és biciklivel mentem, majd hazaérve száraz köhögést tapasztaltam, de ez csak akkor volt, azóta sem tapasztaltam. Nem tudom ennek lehet-e hozzá köze.
2020. máj. 15. 17:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább azon kellene gondolkodnod, hogy mit ettetek. Gyomorrontása van a család 3/4-ének.
2020. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A Covid-19-ről szóló, teljes hivatkozású tények, amelyeket a terület szakértői szolgáltattak, hogy segítsék olvasóinkat a kockázatok reális értékelésében.


„… az egyetlen módja a pestis elleni harcnak a becsületesség.“ Albert Camus: A pestis (1947)


Áttekintés


A legjobban vizsgált országok és régiók adatai szerint a Covid19 halálozási aránya 0,1–0,37%, amely egy súlyosabb influenzáénak felel meg, és amely a WHO eredeti feltételezésének mintegy egyhuszada.

Az iskolás- és aktív keresőkorú lakosság körében a halálozás kockázata még a világ bármelyik gócpontjában is nagyjából akkora, mint amikor valaki naponta autóval jár munkába. Ezt a kockázatot kezdetben túlbecsülték, mivel az enyhe tüneteket mutató és a tünetmentes személyeket nem vették számításba.

A pozitív teszteredményt mutató személyek akár 80 százaléka tünetmentes maradt. Még a 70–79 éves korcsoportba tartozó személyek körében is mintegy 60% a tünetmentesek aránya. Az összes személy több mint 95 százaléka is legfeljebb enyhe tüneteket mutatott.

Az eddigi koronavírusokkal (azaz meghűlés-vírusokkal) való érintkezésnek köszönhetően az összes személy közel egyharmada már rendelkezik a Covid19-cel szembeni háttér-immunitással.

Az elhunytak medián életkora a legtöbb országban (ide értve Olaszországot is) 80 év fölött van, és az elhunytak mindössze kb. 1 százalékának nem volt komoly alapbetegsége. A halálozási profil ezzel lényegében megfelel a normál halandóságnak.

Az összes haláleset 50–70 százaléka a legtöbb országban ápolóotthonokban következik be, amelyek nem profitálnak az általános zárlatból. Ráadásul többnyire nem világos, hogy ezek az emberek valóban a Covid19-be haltak-e bele, vagy a nagy stresszbe, félelembe és magányba.

A normál halandóságot meghaladó összes haláleset közel 50 százalékát nem a Covid19 okozta, hanem a zárlat következményei, a pánik és a félelem. Így például a szívinfarktusok és szélütések kezelése majd 60 százalékkal csökkent, mivel a páciensek nem mertek elmenni a klinikákra.

Gyakran még az úgynevezett „Covid19-halálesetekben“ sem világos, hogy az elhunyt a koronavírus miatt, vagy koronavírussal a szervezetében halt-e meg (azaz valamilyen alapbetegségbe halt-e bele), vagy mint „gyanús esetet“ nem is tesztelték. Ezek a különbségek azonban a hivatalos számokból gyakran nem derülnek ki.

Sok médiajelentésről, amelyek szerint fiatal és egészséges személyek is meghaltak Covid19-ben, kiderült, hogy hamis. E fiatal emberek közül sokan vagy nem Covid19-ben haltak meg, vagy pedig már eleve súlyos alapbetegségben (pl. nem diagnosztizált leukémiában) szenvedtek, vagy 9 helyett 109 évesek voltak.

A normál össz-halandóság az Egyesült Államokban kb. 8000 fő, Németországban kb. 2600 fő, Olaszországban kb. 1800 fő, Svájcban kb. 200 fő naponta. Az influenza halálos áldozatainak száma egy-egy télen az Egyesült Államokban akár 80 000 fő, Németországban és Olaszországban akár 25 000 fő, Svájcban akár 2500 fő. A Covid19 több országban nem érte el ezeket az értékeket.

A jelentősen megemelkedett regionális halálozási arányokat további kockázati tényezők befolyásolhatták: súlyos levegő-szennyezettség, mikróba-terhelés, valamint az idős- és betegápolás fertőzések, tömeges pánik vagy a zárlati intézkedések következtében történő összeomlása. [...]"


Folytatás itt:

[link]

swprs.org/egy-svajci-orvos-a-covid-19-rol

2020. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!