Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hányásfóbia enyhíthető?...

A hányásfóbia enyhíthető? Igen. Saját történet.

Figyelt kérdés

Kedves olvasók! Sok kérdést láttam, olvastam itt a hányásfóbiáról=emetofóbiáról, gondoltam, megosztom saját tapasztalataimat. Hátha bátorít, esetleg segít valakinek...

Én legalább 20 éve szenvedek tőle (mára közel a 4x), amit 3 évvel ezelőttig nem is tudtam, hogy igazából mi a bajom. Nem ettem rendesen, emiatt anorexiával kezeltek(tévesen) hónapokig pszichiátrián.

3 éve a fiam elkapott egy hányás -hasmenést, mikor a kisebbik éppcsak 6 hetes volt. Napokig tartott, rettegem éjjel - nappal, nehogy a pici vagy én, de a férjem se kapja el. Istennek hála senki nem fertőződött meg, de a férjem 3 napig bent volt a nagyobbikkal kórházban. Ekkor mélypontra zuhantam. Ha a fiam csak annyit mondott, hogy fáj a hasa, már összerogytam, remegtem, pánikoltam, teljes kikapcsolás...

Ekkor kezdtem olvasgatni mindenfélét. Megtudtam, hogy pszichológus foglalkozik vele, megtudtam hogy terjed, hány féle variációja létezik, melyik fertőz, melyik nem...stb.

Az első, amit tanácsolnék, hogy ne szégyelld, ha ezzel küzdesz!!! Aki emiatt kinevet, lelke rajta. De a legtöbben megértőek amúgy!

A második, ha úgy érzed keress pszichológust!!!

Ami nekem segített: 1. a hitem, 2.a gondolkodásom, 3.körülöttem lévő emberek, 4.sok információ.

1. Hívőként próbáltam mindig Istenben bízni, hogy Ő meg tud őrizni az ilyen betegségektől.

2. és 4. A sok információt próbáltam beépíteni a gondolkodásomba, és a buta gondolatokat megcáfoltam. Pl.6 évig voltam kollégiumban, sose kaptam el hányást -hasmenést.

3. Nagyon-nagyon sokat segítettek barátok, ismerősök.

Ami nem segített: Azok az emberek, akik emiatt megvetettek. És ha többször átéled, megszokod. Lehet hogy van ilyen, nekem csak rosszabb volt.

Ami még segíthet: Ha felismered, hogy honnan ered, és próbálsz te is bátorítasz másokat.

Én most pszichológus segítségével próbálom a maradék fóbiát feldolgozni, ami nekem a gyerekkoromból ered. Megtudtam, hogy az anyai kötődés kimaradt(nem ismerem anyukámat), emiatt nem alakult ki a biztonság érzése, ami táptalaja a különböző fóbiáknak, függőségeknek.

Lehetne még ezer dolgot írni, de már lassul a rendszer, annyit írtam. De szívesen válaszolok kérdésekre.

Kitartást és sok sikert a sorstársaknak! :D


2020. máj. 16. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs semmi ilyen bajom de szerintem nagyon aranyos hogy ezt így leírtad és segíteni szeretnél másokon:))
2020. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én egyszerűen nem tudom magamról eldönteni hogy mi van velem. Múlt nyáron suli, végén osztálykiránduláson a tűző napon sétáltunk és olyan napszúrást kaptam el... Aznap nem voltam rosszul meg semmi. Másnap olyan rosszul lettem pont egy egynapos kiránduláson voltunk, magamban mondtam hogy nem most nem az egész osztály előtt NEM. Sikerült kibírnom. Aztán aznap este megint rosszul lettem, minden bajom volt átmentem a szüleimhez TV-t néztem de egész végig rosszul voltam. Kimentem a wc-re (nem azért mert annyira sz*r kész voltam hanem mert gondoltam jöjjön aminek jönnie kell) lesápadtam. Apa jött segíteni. A hátamat simogatta én fatkasszemet néztem a wc-vel de nem jött. Apa mondta hogy a kezemet tegyem a számba és úgy. Én már sírva mondtam hogy NEM! Bementem a fürdőbe lemostam az arcom és a hideg vizes kezemet a nyakamra tettem. Kimentem a konyhába és töltöttem egy pohár vizet visszamentem tv-t nézni (remegtem). Ittam vizet akkor annyira nem esett jól a víz hogy csak na, pár perc múlva elkezdtem érezni hogy már nem remegek ittam még vizet és mentem aludni. Másnap Anya azzal keltett hogy igyam meg és ott állt egy rohadt nagy pohár vízzel. Megittam (nem esett jól), de aztán jobban lettem a 10 percenként ittam meg a pohár vizeket. Ha sz*rul vagy igyál vizet AZONNAL! Ha kívánod a cukros, édes sütiket IGYÁL VIZET! Ez Anya jó tanácsa! :)
2020. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!