Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pet CT kimutatja a sérvet?

A pet CT kimutatja a sérvet?

Figyelt kérdés
A kérdésemre tessék válaszolni ne másra, ha kérhetem.

2020. máj. 19. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még a sima CT is.
2020. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyet. Egyébként nem biztos, mert a sérvek egy része csak provokáciora érezhető, pl amikor preselsz mintha kakilnál. Vagy álló helyzetben. Nyugodtan fekve nem biztos hogy látszik. Ha úgy is érzed az más.
2020. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtam, látja még a sima CT is! Tapasztalat!
2020. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Milyen tapasztalat? Radiológus vagy, esetleg nukleáris medicina szakorvos? Többnyire látja, de ha nyugalomban nem látható, akkor nem.
2020. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

"... de ha nyugalomban nem látható, akkor nem."


Rosszul tudod! Te okoska, szerinted azért alkalmaznak képalkotó vizsgálatokat, mert csak szemmel látható elváltozásokat mutatnak ki???? Ne firkálj már ostobaságokat!

2020. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Érdekes, akkor miért szoktak a sebészek időnként ultrahangot kérni ennek tisztázására? Olyan betegnél, akinél egyéb okból készült CT-n (mert ugye ezért nem hasi CT-zünk) nem merült fel, még több orvos által visszanézve se. Majd álló helyzetben, köhögtetéskor tényleg ott volt egy pici sérvtömlő. Tehát csak az esetek kb. 99%-ában mutatja ki a CT. De firkálj csak, amit akarsz. Azért írtam, hogy a kérdező tudjon róla.
2020. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki... Nekem mezei CT-nél derült ki, hogy lágyéksérvem van. Csak pislogtam... Mivel semmi tünetem nem volt, és nem is érezhető semmi sem tapintással.
2020. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

PET-nél általában csak akkor írják, ha "kiböki" a szemet a sérv, mivel ez a vizsgálat nem arra van. A PET-rész nem segít semmit a sérvnél, morfológiára pedig csak egy alacsony dózisú CT van (mondjuk tény, hogy nem kell csúcs képminőség egy sérv észrevételéhez. De pl. egy kicsi, mesenterialis zsírt tartalmazó köldöksérvet elég ritkán szokták leírni.


Amennyiben viszont "sérv" alatt a gerinc porckorong sérvét érted, akkor biztosan állíthatom, hogy arra a PET/CT teljesen alkalmatlan, szinte semennyire nem látszanak a discusok.

2020. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!