Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt valamilyen rákbete...

Akinek volt valamilyen rákbetegsége, de mostmár tünetmentes, hogyan tudta leküzdeni?

Figyelt kérdés
Mit éreztél, amikor közölték veled a betegséget? Hogyan tudott higgadt maradni a kezelések alatt, egyáltalán tudott-e? A családtagok, ismerősök mennyire segítettek?

2020. máj. 27. 02:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Még nagyon az elején járok, és csak szeretnék hallani pár sztorit erről, ha nem esik nehezetekre...
2020. máj. 27. 02:11
 2/6 anonim ***** válasza:

kemoterápia

plussz

[link]

2020. máj. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit éreztem? Le voltam döbbenve... Előző évben csináltuk végig a férjem anyukájával, tehát pontosan tudtam, hogy mi vár rám. A férjem is kiakadt, hiszen mekkora esélye van annak, hogy az anyukája is és a felesége is mellrákot kapjon?

Amúgy az első perctől küzdöttem a magam módján. A kemo, műtét, sugár kombó mellett cukormentes étrend, emelt adag C-Vitamin, kalcium, D-Vitamin, nyomelemek, mentális tréning vizualizációs technikákkal, + meditáció napi 2x. Rosszabb napokon 5x.

Az az agresszív daganat, ami 6 hét alatt, a kivizsgálások során 3,5 cm-t nőtt és áttétes lett, 4 hónap alatt szinte teljesen eltűnt és a műtét már csak a helyét távolította el.

2020. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Leszedettem egy anyajegyet és amikor kiderült, hogy nagyon komoly melanoma és ezt a feleségem mondta meg, akkor csak annyit mondtam: "Semmi baj, kivágták és ennyi volt...akkor kérek enni!" Mondta, hogy sajnos a protokoll az az, hogy egy nagyobb területet fognak kimetszeni, megnézik, hogy nem ment-e máshova is.. Mondtam neki, hogy nyugi, kivágták, vége, nem ment sehova... Volt újabb műtét, nyirokcsomókat hónaljból és minden negatív lett.. Másfél évig megelőzés miatt Interferon injekciót kellett adnom magamnak -már nagyon bánom) Aztán 2 évre rá találtam egy táplálék-kiegészítőt, amit azóta is fogyasztok és teljesen nyugodt vagyok, hogy nem jön vissza. Nagyon kell, hogy fejben arra koncentrálj, hogy már semmi gond, mindig pozitívan és nem szabad elkeseredni.. Én konkrétan mindig jót nevettem, amikor valaki szörnyülködött :) 2010-ben volt, tehát több, mint 10 éve...
2020. máj. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag "friss", mert még nem vagyok tünetmentes, de..

Megjött a szövettanom és az akkori orovosom közölte velem, hogy továbbitani fognak az Onkólogiára. Aztán egy percre elgondolkodtam.. Az onkológia nem a rákkal foglalkozik? De.

Még nem mertem semmi rosszra gondolni, mert nem akartam bepánikolni, de amikor találkoztam a leendő kezelőorvosommal, közölte, hogy itt kemoterápia kell és akkor ott helyben eltört a mécses és sirtam rendesen. Ami a legdurvább volt az egészben számomra, hogy miért én? Akkor semmi másra nem tudtam gondolni, minthogy kopasz leszek. A volt 80 centis hajam.:(

(20 voltam, amikor kiderült és most 21 vagyok. )

De útolag visszagondolva pitiáner dolog volt a hajam miatt aggódni. Megtetszett a kopaszság is. Lehúztam 12 kemót, 17 sugarat és úgyvagyok mostmár vele, hogy a rák (sajnos) már egy fejezet az életmeben, de megtanultam ezzel együttélni, sőt próbálok sorstársakat is motiválni. Igyekszem pozitiv maradni, humorizálni ezzel, mert nekem sokkal könnyebb igy. :)

2020. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A motiváció..kelki erő oriási segitség, szerintem is ezem múlik rengeteg. Ha eljeseredsz az ront a helyzeten, persze mindenkut letör kezdetben. A megfelelő táplálékiegészítő is óriasi löket. Nyitottság, hiteles infók, megfelelô táplálkozás, segitség. Nem gyógyithatatlan! Osztom mindenki véleményét!
2020. júl. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!