Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » (nem csak) Lelki segítség...

(nem csak) Lelki segítség Rákbeteg kisgyerekes szülő részére - ki tud ilyesmiről?

Figyelt kérdés
4-6 éves gyerekekkel hogyan (ne) kommunikáljunk a különböző stádiumokban, hogyan készüljünk, a rosszra a gyerekekkel kapcsolatban?

2016. okt. 21. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A kisgyermek a beteg?
2016. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, az anyuka. Igen, talán félreérthető a cím..
2016. okt. 21. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem egyszerű. Mindenesetre én azt vallom, a gyereknek joga van tudni, a maga szintjén. Azt nem kell elmondani, hogy az anyuka lehet meg fog halni, csak annyit, hogy anya nagyon beteg, de igyekszik meggyógyulni. Viszont lehet, hogy ez nem fog sikerülni, de nagyon igyekszik. Nem szabad titkolni előtte, mert úgyis érzi a feszültséget, és lehet beképzelné hogy miatta van.
2016. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De nem értem miért kellene elmondani, hogy "nem biztos, hogy sikerül meggyógyulni". Azt gondolom, hogy ha már végérvényesen visszafordíthatatlan a helyzet akkor elég ezt közelebb hozni, talán jobb, ha addig a gyerek nyugodtabb...

?!

2016. okt. 21. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy felkészüljön, ne érje váratlanul. Okosak ők, tudják mi zajlik, akkor is ha nem mondják. A családban volt hasonló eset, ott nem mondták el neki, hogy az apukája meg fog halni, megtörtént, és a kisfiú magát okolta, azt hitte azért halt meg az apukája, mert ő rossz volt. Szerintem nem árt pszichológus segítségét kérni, hogy beszélgessen a gyerekkel külön, és hármasban is, az anyuka bevonásával.
2016. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a gyerekkel, hanem az anyukával kell megértetni, hogy gyógyíthatatlan betegség az nincs. A rákbetegek azért halnak meg, mert elfogadják sorsukat, amit az orvosok mondanak nekik. Sok ismerősöm halt már meg, mert nem értették hogy mi zajlik a szervezetben. Én ugyan akkor kigyógyultam a daganataimból orvosi segítség nélkül. Nem az ima segít, hanem a tisztánlátás és az értelem!
2016. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!