Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem lehet gyógyítani a...

Miért nem lehet gyógyítani a veszettséget?

Figyelt kérdés

Mennyire kutatják a betegségre az ellenszert? Magyarországon miktől lehet elkapni a veszettséget? Róka? Kutya? Mi fenyegethet még? Emellett gyerekkorban amit kaptam védőoltás az gondolom nem hatásos már igaz?


Nem harapott meg semmi nem kell aggódni, csak redditen egy threadben erről volt szó és olyan részletesen le volt írva, hogy most rosszul vagyok tőle :'D


2020. máj. 27. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyerekkorban sem oltanak ellene csak úgy. Akkor oltanak, ha megharap egy kutya és nincs beoltva a kutya ellene. (Kötelező évente a kutyát oltatni veszettség ellen) Ha nem harapott meg semmilyen gyanús állat, magától csak úgy nem lehet elkapni.
2020. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs kötelező védőoltás gyerekkorban en bloc a veszettség ellen?
2020. máj. 27. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nincs ilyen oltás ember
2020. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Bocsi elküldte...szóval nincs ilyen oltás embereknek.
2020. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs oltás. Csak ha kell, akkor adnak, ha muszáj.
2020. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oh én úgy tudtam, hogy van.
2020. máj. 28. 01:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon pontos akarok lenni, akkor igazából van.


De: nem gyerekeknek. Ez egy olyan oltás, hogyha utazol pl. Indonéziába, kérheted, hogy adják be.

De ha ott megharap egy veszett kutya, ugyanúgy kell a hasba adandó oltássorozat..Csak több időd van beadatni!!

Ennyit ér csak.


De nem gyerekkori kötelező oltás. Utazáshoz van, meg barlangászoknak (porló denevérkaki miatt), meg más veszélyeztetett foglalkozású embereknek.

2020. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
A veszettseg nem halalos. Ha megharap egy veszett allat, de idoben megkapod az ellatast akkor tuleled. Akkor halnak bele, ha sokaig kezeletlen.
2020. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

De, utolsó, halálos. Pont azért, mert fertőződés esetén IDŐBEN meg kell kapni az oltássorozatot.

Ha nem kapod meg, meghalsz.


A Milwaukee-protokoll segíthet ESETLEG rajtad, vagyis ha mélykómába tesznek. Eddig 1-2 ember élte túl csak a világon.

2020. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Ezt magyarazom. Csak gyors es szakszeru ellatas hianyaban halalos.


Ha idoben megkapja utolag az oltast tuleli, ha elkesnek vele meghal.

2020. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!