Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Így kaphattam el veszettség?...

Így kaphattam el veszettség? Eléggé aggódom miatta. (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nemrég, amikor mentem hazafelé, az úton volt egy valamilyen kisebb testű állatnak a hátgerincdarabja. Mivel délután esett az eső, nedves volt. Felvettem az útról megnézni, mert nem tudtam mi az, de azt elfelejtettem, hogy a hüvelykujjamat, amivel hozzáértem, tegnap egy kicsit megvágtam, de nem vérzett, meg semmi. Amikor hazaértem, mindjárt kezet mostam.

Kaphattam így el veszettség? Eléggé aggódom.



2019. okt. 29. 20:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, autocorrect, nem vettem észre.

Kaphattam így el veszettséget?*

2019. okt. 29. 20:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem
2019. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lyssa az állat harapásán keresztül terjed, nyállal.
2019. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy hasonló módon is el lehet kapni, nem csak haeapással.
2019. okt. 29. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
A veszettséget testnedvek terjesztik. Ha a hátgerincdarab elég lepusztult volt, tehát nem véres, stb., akkor akkor sem kaphatod el a veszettséget, ha veszettségben múlt ki, ami elég valószínűtlen, mivel Magyarországon folyamatosan helyeznek ki a vadon élő állatoknak táplálékban veszettség elleni vakcinát, tehát arra is eleve kicsi az esély, hogy az elpusztult állat veszett volt. Inkább nézd meg, hogy van-e érvényes tetanusz oltásod (öt éven belüli), de az sem annyira lényeges, ha nem vérzett.
2019. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még ha vérzett volna is a kezed a vér kifelé folyik nem befelé. De nem is vérzett, szóval no para.
2019. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A veszettség vírusa nagyon életképtelen jószág. Lényegében mire a tetem kihűl már nem fertőz, egy több hetes gerincdarabtól semmiképp nem kaphatsz veszettséget.
2019. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amúgy sem valószínű. Magyarországon utoljára emberi veszettség 1994-ben volt. Ez nem azt jelenti, hogy nem kaphatod el, de ezt a tényt csak azért írtam, hogy megnyugtassalak
2019. okt. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!