Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy mázli, hogy kiderült...

Nagy mázli, hogy kiderült nincs melanómám? (sztori és kép lent)

Figyelt kérdés

Minden úgy kezdődött, hogy egy nagyon apró sötétbarna pötty anyajegy megjelent a mellkasomon. Kb 14-15 éves lehettem, lehet még fiatalabb is. Egy ideig minden rendben volt ezzel az anyajeggyel, csakhogy kb 17 éves koromban el kezdett növekedni ez az anyajegy. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a fekete pötty mindvégig megmaradt a közepén, és egy teljesen szabályos világosbarna külsőt növesztett köré. Ez azután történt, hogy nyáron kint napoztam. Egy ideig megmaradt ebben az állapotában, viszont később még aggasztóbb tüneteket produkált. Ez a középső pötty el kezdett lefelé kiterjedni, ergo már nem egy pötty volt hanem inkább egy csík, valamint a szabályos barna kiterjedés (külseje) is el kezdett szabálytalan lenni. Ez szintén azután, hogy nyáron nap érte. Nagyon megijedtem ekkor már, úgyhogy felkerestem egy bőrgyógyászt. Ő azt mondta, hogy nagyon "békés" (szó szerint így) és nem kell leszedetni. Ez egy ideig-óráig megnyugtatott, de utána mindig azon kaptam magam, hogy paráztam, nem is kicsit. Félévre rá felkerestem megint egy másik bőrgyógyászt, aki szintén megerősítette, hogy teljesen egészséges (ekkor már úgy nézett ki mint a mellékelt képen). Rá félévre felkerestem egy 3. bőrgyógyászt is, aki szintén azt mondta, hogy első ránézésre kicsit para, de amúgy nincs baja, csak félévente ellenőriztetni kell. Mivel folyton ezen a hülye anyajegyen kattogtam, úgy döntöttem, hogy elég volt, leszedetem. Hálistennek kiderült a szövettani eredmény után, hogy teljesen egészséges volt. Ha a képet megnézitek, szerintem ez egy kisebb csoda. Mindig is szerencsésebb típus voltam, de most végképp azt érzem, hogy a szerencse gyermeke vagyok.

Ti mit gondoltok?

[link]



#anyajegy #bőrrák mentes
2020. máj. 29. 22:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy ha senki nem ír, az azt jelenti, hogy nem is olyan nagyszám?😁 mindenestre én örülök.
2020. máj. 29. 23:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy kb 100 db ugyanilyen van a 8 tagú családunkon összeszámolva 2 évestől 75 ig.

Senkinek semmi baja, hál'istennek. De ha téged zavart, nem baj hogy levetetted.

2020. máj. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Naná, hogy nagy mázli, a melanoma nem játék! Egyébként esztétika okokból is el szoktat távolítani anyajegyet, nem csak azért, mert veszélyes.
2020. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Laikus szemmel nézve nekem sem tűnik veszélyesnek. Az rosszabbul néz ki, keress rá.

#3.

2020. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint csak én paráztam túl a dolgot.:D Azt hittem azt mondjátok majd, hogy tényleg veszélyesnek tűnt.

#2 nekem szerencsére csak ez az egy volt ilyen furcsa, a többi anyajegyem szabályos és a méretük is sokkal kisebb.:)

2020. máj. 30. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!