Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Volt már veletek,...

Mi lehet ez? Volt már veletek, hogy űgy éreztétek, mintha egy hajszál/gombóc lenne a torkotokban?

Figyelt kérdés
Nagyon zavaro, olyan mintha ott lenne valami, mélyen a torkomban, pedig nincs ott semmi. Fájni nem fáj, de folyamatosan érzem. Mit tegyek?

2020. máj. 30. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam így érezni, ha valami miatt idegeskedem, vagy ha bűntudatom van. Fogalmam sincs, miért van ez. :D
2020. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

- Allergia

- Pajzsmirigy betegség

- Reflux

- Stressz

- Mandulagyulladás

- Daganat

2020. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Stressz miatti reflux lett a válasz! Kaptam savcsökkentőt, és xanaxot.. Bár a xanaxal fenntartásaim vannak, beszedjem e. Függőséget okoz?
2020. jún. 5. 20:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Refluxot kezelni, nem elég a savcsökkentő. El kell menni gasztróenterológushoz. Sőt, csak akkor lehet azt mondani, hogy refluxos vagy ha volt gyomortükrözésed. (Persze, ha volt akkor tárgytalan, hogy menj szakorvoshoz). Én XANAX-ot nem szednék. Az nem stresszre való. A stresszt életmód váltással is megszüntethető. A XANAX függőséget okoz igen. Egy idő után már nem is fog hatni és egyre nagyobb adag kell. Nem megoldás. Szóval szerintem azt ne szedd.
2020. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Refluxra meg nem elég a savcsökkentés. Ha az elég lenne akkor kb az egész "gyomorsavadat" ki kellene iktatni, mert a reflux nem a gyomorsav miatt van, hanem amiatt, mert nem záródik megfelően a gyomorszáj.
2020. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szimplán idegi alapon van az egész és még refluxod sincs. (Bár ezt látatlanban nem tudom megmondani, szóval csak tipp!). Most volt ez a járvány, mindenki stresszelt, idegeskedett, senki se tudta hogy mi van. A kormány is össze vissza beszélt, hazudott. A média csak keltette a feszültséget. Nem csoda, hogy az emberek "stresszek" idegesek. Ez olyan, mint amikor vizsga előtt állsz, csak a vizsga után megszűnik, de itt meg hónapogik tartott az emberben ez az "érzés". Szóval úgy mond az agyad így regál. Ilyen stressznél bizonyos "izmok" görcsölnek, neked a torkodnál, valakinek a végbelénél, valakinek a szeme tikkel...stb.
2020. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Plusz közre játszik az, hogy az ember nem tudja mi a baja és beképzeli a legrosszabbat pl: Daganatom van, mert ugyebár ez a "gombóc" érzés a torokban a daganatnak a garatrák első jele pl. De, ha az ember elmegy gégészhez és a gégész megnézi aztán közli, hogy nincsen probléma akkor utána azonnal el is múlik ez az érzés. :)
2020. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én amúgy az ilyet úgy kezdeném, hogy elmennék magán úton egy nyaki ultrahangra és csinálnék THS-ra egy labort magán úton. Ezzel a pajzsmirigy ki van szűrve, mert látni fogod a leleten, hogy menj-e endokrinológus vagy ne. Ha a pajzsmirigy ki van szűrve az már nagyon jó, mert ha szervi baj van akkor az esetek többségébe a pajzsmirigy miatt van. Ezután jöhet a fül orr gégész, ott a vizsgálat alatt ki tud mindent zárni. Ha ez megvan csak utána mennék gasztróra a reflux miatt..és ha ezek a negatív eredmények sem múlnak el, még egy allergia tesztet megcsinálnék és csak utána mennék el gasztróra, hogy reflux-e vagy sem, mert ugyebár gyomortükörzés nem túl jó dolog.... szóval ezt utoljára hagynám.
2020. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Füll orr gégésznél voltam, ott azt mondták nincsen semmi szervi bajom. Ő gyanakodott esetleg a refluxra, vagy az idegeskedés miatti szorító érzésre. A vírusos időszak, és az egyetemi vizsgák miatt, tényleg igaz hogy sokat szorongtam mostanában. Azt mondták valószínűleg nincs kialakult refluxom, csak az idegeskedés miatt több lehet ilyenkor a gyomorsavam. Ezek után is érdemes lenne ultrahangra menni? Vagy labort csináltatni?
2020. jún. 5. 22:11
 10/13 A kérdező kommentje:
7es válaszoló. Most hogy, voltam dokinál, azért nyugodtabb vagyok.. A neten olvastam előtte mindenfélét össze, és én is már gégerákra, meg daganatra gyanakodtam. Tehát a fül orr gégész megnyugtatott.. Mostmár csak azt nem tudom, hogy szükséges lenne e további vizsgálat, ha mindent rendben találtak..
2020. jún. 5. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!