Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Migrénesek! Nektek szoktak...

Migrénesek! Nektek szoktak ilyen tüneteitek lenni?

Figyelt kérdés
Még év elején jártam meg a kórházat, akkor féloldali fejfájással, és látászavarokkal kerültem a neurológiára (megjegyzem 21 éves vagyok), mindenféle vizsgálat volt(koponya MR) és több tucat orvos vizsgált, de nem találtak szerencsére semmit. Migrént állapítottak meg nálam és tenziós fejfájást, írtak fel erős fájdalomcsillapítót és ennyi. Mostanában újra előjöttek a panaszok egy kicsit kiegészülve egyensúly zavarokkal és bizsergéssel a lábamban, illetve volt hogy úgy fájt fejem mintha vér szállt volna a fejembe, ilyen érzés volt és kicsit zsibbadt az arcom is. Ezek a tünetek nem folyamatosak, általában frontoknál jönnek elő, mert időjárásérzékeny vagyok alapból és korábban is fájt a fejem csak nem így. Most megint érzem, de most is olyan hogy van amikor elmúlik és utána visszajön, úgy is szokott fájni a fejem hogy lüktet benne a fájdalom, először hányingerem is volt. Elég ijesztő. Nektek is szoktak hasonló tüneteitek lenni? Vagy nektek milyen? Meddig tart? Nekem akár 1-2 hétig is eltarthat. Köszi a válaszokat

2020. máj. 31. 19:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és van amikor a tarkóm is feszül és merev
2020. máj. 31. 19:55
 2/14 A kérdező kommentje:
a bizsergést általában a lábamban érzem, vérnyomást mértem és szerencsére normális
2020. máj. 31. 19:56
 3/14 anonim ***** válasza:

A bizsergést egy kicsit bővebben le tudnád írni?

A többi igen, migrénes vagyok gyerekkorom óta, szinte mindennap fáj a fejem, néha erősebben, főleg frontoknál. Szokott lüktetni a fejem, húzódni a tarkóm, az arcomnál is néha szoktam olyat érezni, mintha "elfáradna", a hányinger is egy tünete a migrénnek (sőt, a szédülés is).

2020. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
uhh szegény, akkor tudod milyen :( bizsergés olyan mintha sokáig ülnél a lábadon és elzsibbad, elvileg a bizserges, zsibbadas és egyéb érzékzavarok is társulhatnak hozzá, szerencsére nekem nincs hányingerem mostanában de az első rohamnál volt:(
2020. máj. 31. 20:19
 5/14 A kérdező kommentje:
a napokban előjött, sőt a szeles időt nem birom, szerintem emiatt jött elő, mivel a szél is feltámadt ahol lakok :(
2020. máj. 31. 20:20
 6/14 A kérdező kommentje:
szédülni nem szoktam,bár olyan mintha szédülnék, imbolygok
2020. máj. 31. 20:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen tuneteim vannak. Minden nap tèl óta. elvileg migren, bar nekem nincs fajdalmas fejfajasom, csak szèt feszit a fejem, arcom , állkapcsom. Egy három napja az izmaim foleg a lábamban , mintha be lennének merevedve. Bizseregnek is. Azt a fejem is tud , sőt az arcom is. Ja es minden nap 0-24 szedulok. Nem forgo jellegu, hanem mintha egy hajón vagy egy stègen lennék folyamat. Fekve is, ülve is. Mindnehogy. Szoval okozhat...
2020. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ugyanigy erzek, csak az esosebb, szelesebb napokon vagy amikor hidegfront jon.
2020. júl. 4. 15:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor e szerencsesebb vagy . Nekem tèl ota megàllàs nelkul.

De nem csak szédelgek ,hanem konkretan mintha egy hajó fedélzetén lennék a hullàmzó tengeren.

Neked is van hasonló szédülèsed?

2020. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*te
2020. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!