Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csomóérzet a torkomban/nyakamb...

Csomóérzet a torkomban/nyakamban, amit pár hét énektanulás váltott ki... mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem szívesen írom ki ide a kérdést, dehát a háziorvosom nem fogad ilyen üggyel, a fül-orr-gégészeten szintén nincs járóbeteg ellátás... hátha itt tud valaki tanácsot adni.


Szóval pár hetet töltöttem énektanulással. Sajnos az lett az eredménye, hogy azóta folyamatosan csomóérzet van a gégémben. Ezenkívül sűrűn krákognom kell, ha beszélek, hamar elfárad a hangom. Ez durván egy hónapja tart.


Már vagy két hete abbahagytam az erőltetést, igyekszek keveset beszélni, mézet, hagymát, kamillateát fogyasztok, kerülöm a hideget, a forrót, a szénsavast, az alkoholt, de még mindig nem múlt el.


Tudtok ajánlani valamilyen módszert, gyógyszert, akármit, amivel visszakaphatnám a hangszálaim egészségét?



#hangszalag #énekescsomó #hangszalagcsomó
2020. jún. 10. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Borogatsd pihentetsd elmulik par nap alatt
2020. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos már vagy egy hónapja nem múlik...
2020. jún. 10. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lett azóta? Most nekem is ez a bajom, már komolyan megőrülök, hogy semmi sem segít. :(

2020. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia 3-as!

Először felhívtam a háziorvosomat. Ő írt fel antibiotikumot és allergiagyógyszert. Ezek enyhítettek a problémán. Utána elmentem fül-orr-gégészhez (a vizsgálat borzalmas), ő írt fel nekem Mometason Sandoz orrsprayt. Talán mintha ez is használna egy kicsit.

És természetesen a hangom megerőltetésétől hónapokig tartózkodtam (értsd: éneklés).


Most azt mondom, hogy 10-es skálán durván 2-es szinten van a helyzet. Viszont nyilván nem merem továbbra sem túl sokáig megerőltetni a hangomat.

2020. júl. 18. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Huh, örülök, hogy neked javul.


Én a gégészeti vizsgálatot tuti nem engedem. Rettegek tőle. :(

Viszont félek, hogy már valami "komolyabb" bajom van. Énekescsomó, vagy akár polip...


Az lenne a jó, ha "csak" gyulladás lenne, és foniáter tudna segíteni. Amúgy én nem is énekelek, a puszta sok beszéd okozta ezt. :S (Szakmámnál fogva mostanában rengeteg előadás, telefonálás, megbeszélés...)

2020. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok , régen írtátok mi történt .

Ti jól vagytok azóta ?

Mennyi idő alatt múlt el ?

Velem ez most van :(

Csak én nyakigerinc műtéten estem át utána lett hangszalag bénulás ami javult , a Logopédus és a milgamma Neuro segítségével . De hamar elengedte a kezem pedig még fájt a beszéd. Ezután egy nagyon kedves logopedushoz kerültem . Aki tényleg extran kedves és sok sok példát adott a gyakorlásra.

De nemhogy nem javulok hanem egyre jobban elrekedtem . Most már egy mondat is fáj . Plusz a gombóc érzés és a nyelőcső / gégecső fáj .

Lehet hogy túl lett erőltetve az amúgy is gyenge hangszalagom ? De az egész nyelőcső / gégecső fáj …

Plusz amikor nyelek érzem a gombócot mint akinek be van dagadva . Nem tudom másként leírni .


Ti helyre jöttetek ?

2023. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!