Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon félek vele orvoshoz...

Nagyon félek vele orvoshoz fordulni, szerintetek mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hete elkezdett vacakolni az emésztésem, enyhe hasmenésem volt. Ez magától elmúlt egy hét után kb. fokozatosan. Se lázam, semmim nem volt, étvágytalan voltam. Ezután napokig normálisabb széklet, kb. egy hétig. És mára megint megy a hasam, de napi 1-2x kb.


Iszonyatosan rettegek olyan dolgoktól, hogy ha pl. tükrözés kéne, vagy valami. Van erre esély, vagy itt inkább ételérzérzékenység vérvétel/székletvizsgálat amit néznek? Nagyon félek!



2020. jún. 23. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha te nem engeded, akkor nem fognak tükrözni, mivel a te tested fölött te rendelkezel. Eleve nem kezdik invazív vizsgálattal, hanem azt zárják ki, amit kényelmesebb vizsgálattal ki lehet, pl a tápanyag-intoleranciákat.
2020. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Jaaj nagyon remélem nem lesz rá szükség. Már egyszerűen nem tudom mi lehet, laktóz tuti nem mert azt nem is ettem egy jó ideje. De mellette gondolom számos dologra lehet még érzékeny az ember.


De az is lehet, hogy baktérium/fertőzés okozza?

2020. jún. 23. 15:21
 3/19 anonim ***** válasza:
Fertőzés is elképzelhető, gondolom, azt széklet- és vérvizsgálattal tudják megállapítani. Ill. ha nem laktóz, akkor még lehet glutén is. Nem szedsz valami új gyógyszert? Nem táplálkozol rostdúsabban? Nyár lévén ez elképzelhető. Lehet, hogy egy probiotikum megoldaná a problémádat.
2020. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem a tükrözéssel szoktak indítani teljesen feleslrgesen aggódsz pláne ilyen enyhe tünetekkel. En akkor mentem orvoshoz mikor 1 éve volt hasmenésem és minden kijött belőlem :) az sem volt semmi komoly pedig összejasonlíthatatlanul durvabb a pici hasmenéseddel szemben. Van ilyen stressztől is lehet. Egyél minden nap egy probiotikus joghurtot meg diétázz kicsit. Más ezzel még orvoshoz sem megy.
2020. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen mindenki a probit mondja nekem, a ProGastrot ajánlotta egy ismerősöm, akinek egy gasztrós ajánlotta az ő panaszaira. Neki laktóz derült ki, felülfertőzése lett tőle, kéthetes antibiotikum kúránál tart..


Elmondása és tapasztalatai szerint ő fertőzésre gyanakodna, mert lehet baktériumom van és még mindig bennem van, ezért ki tudott újulni, ha nem kaptam rá antibiotikumot. Az is lehet, hogy nem tartottam kellő ideig diétát az előző eset után, hétvégén grilleztünk, fűszereset ettem pedig szerdára jöttem rendbe.


Már úgy félek, még Chronra is gondoltam, rettegek hogy komoly dolog van.

2020. jún. 23. 17:10
 6/19 A kérdező kommentje:

Négyes, de édes vagy ez nagyon megnyugtat. Tényleg csak annyi, hogy nincs annyira étvágyam, és lágy a székletem.

Barátaim kivétel nélkül a stresszt hozták fel, hogy szerintük ezen kattogom folyamatosan és attól megy a hasam, gyomoridegem van.

Az is fura, hogy volt benne több napis szünet, mikor párom itt volt.

2020. jún. 23. 17:20
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de ez egy hiszti amit csinálsz. 1×2 arra még az oevos sem írna ki annyira semmi. Ne.röhögtess már. Nem azt mondtam hogy brobiotikut vegyél az tenyleg nem jo semmire. Azt mondtam joghurotot egyél te szerencsétlen attól még.senkinek nem lett semmi baja. Persze Chron betegség. Szerintem meg vastagbél rák tartos tejet már ne vegyél. Te nem tudod miről beszélsz. Ekkora cirkuszt meg eggyel többször kellett wcrw menned. Atya világ. Hu de felelmetes. Grilleztetek erontottad a gyomrod dietazz és elmúlik. Ennyi.
2020. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a barátaid is ennyirw jól ismernek legalabb nekik hihetnél. Semmi bajod nincs csak a cirkusz megy.
2020. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Basszus imádlak! Azt hiszem ez kell, hogy így helyre tegyen végre valaki, csak családban ennyire nem merik kimondani max tekergetik a szemüket..
2020. jún. 23. 17:25
 10/19 A kérdező kommentje:
Bocs a probit az első válaszra írtam nem neked
2020. jún. 23. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!