Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon félek vele orvoshoz...

Nagyon félek vele orvoshoz fordulni, szerintetek mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hete elkezdett vacakolni az emésztésem, enyhe hasmenésem volt. Ez magától elmúlt egy hét után kb. fokozatosan. Se lázam, semmim nem volt, étvágytalan voltam. Ezután napokig normálisabb széklet, kb. egy hétig. És mára megint megy a hasam, de napi 1-2x kb.


Iszonyatosan rettegek olyan dolgoktól, hogy ha pl. tükrözés kéne, vagy valami. Van erre esély, vagy itt inkább ételérzérzékenység vérvétel/székletvizsgálat amit néznek? Nagyon félek!



2020. jún. 23. 14:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy fognak tükrözni! Azt végső esetben csinálnak, de ez sokkal valószínűbb, hogy valami más. Ahogy előttem is írták, simán lehet a stressz, ha ennyire nagyon félsz, vagy max egy fertőzés ami bújik benned. Kimaradt neked egy hét, ilyen nincs, ha ez komoly lenne, de szerintem az előző esetedhez nincs is köze. Max gyengus a bélflórád, instabil volt még, te meg rákajáltál erősebb kaját és visszaestél.

Ha mennél vele dokihoz, feltétlenül említsd meg, hogy félelmed van és ezért fordulsz hozzá!

Szerintem annyi lesz, hogy azt mondja diéta meg ír egy probiotikumot, nagyon max antibiotikummal együtt, ha bacira gondol. Ha nagyon alapos rutin vérvétel.


Viszont! Azért én lehet elmennék egy intolerancia tesztre, biztos ami tuti alapon. De magánba mennék nem sztkba. Vannak helyek, ahol instant eredményt kapsz.


De a legfontosabb hogy nyugodj meg! Ne kattogj, hallgass a barátaidra, relax, ha kell találkozz és legyél velük, ha az megnyugtat. A nagy baj nem itt kezdődik szerintem. (:

Ne olvass semmi után, pihenj le nagyon ki lehetsz szegényem, tök felesleges nyugi.

2020. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%
Intolerancia teszt 2 napi plusz egy wcre menés után? :D Az egy vagyon szakadok a röhögéstől. 2.napi hasmenés után antibiotikumot ír az orvos ami sokkal durvabb hasmenést csinálna? Tuti az lesz :D Diéta, sok folyadék. Ha minden kijönne belőled két iranyból 2 napja akkor is ezt mondaná az orvos. Ezen röhögni fog. Ne tartsd már fel szegényt valós betegek is fordulnak hozzá :D
2020. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem rendszeresen hasmenésem van. Már kivizsgáltak semmi bajom, azóta orvoshoz sem megyek vele. Az emésztés könnyen felborul. Minel többet foglalkozol vele annál könnyebben.
2020. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Igen tudom, hogy könnyen borulhat fel, de nem azt írta hogy napi +1 székelése van, hanem hogy megy neki, ergo lágy ami kijön. Az igaz, hogy még nem hasmenés, mert napi 4+ nál beszélünk arról.


És szerintem simán 2 napnál nem írta volna ki, az aggasztja gondolom a kérdezőt hogy 2 hete is ilyen gondja volt. De erre írtam, hogy nem hiszem összefüggne a 2, max nem diétáztatta ki magát rendesen, vagy ugye a stressz.

2020. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van. Túlparázza az egészet. :)
2020. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Na kérdező, akkor már ketten teszünk helyre :D parával állj le, a stressz maga többet árt. Én nem vagyok a probiotikumok ellen, de ha választasz akkor olyat amiben sok jótékony baktérium van, pl ilyen normaflore nem a legjobb.
2020. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
23%
Volt ilyesmi problémám (ha jól emlékszem, a szalmonellám után kezdődött pár hónappal, neked ilyesmi probléma nem volt esetleg?), engem végül cöliákia gyanúval megtükröztek, mert nekem a gluténmentes diéta megszüntette teljesen a panaszaimat, végül mégis annyi lett az eredmény, hogy volt egy csúnyább bélgyulladásom, egy-két havi gyógyszerezés után teljesen helyrejöttem. A vérvétel nem mutatott ki semmit.
2020. jún. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
47%

Nekem lennének neked tippeim!

Ami nem túl drága és magadtól is tudod csinálni.

Menj be szépen a patikába és kérj ki egy glutén gyorstesztet, pár ezer Ft és viszonylag pontos. Vérből mutatja ki, szúrós mint a cukormérő. Ha laktózt nem nagyon ettél, kizárnám. De igen, glutén bármikor kialakulhat, hirtelen, egyik napról a másikra és visszatérő panaszokat okozhat, attól függően ettél-e és mennyit előtte.


Amúgy meg hát ja életmód. Rendszerezd az evést, most kímélő kajákat nyomj, napi 1 élőflórás joghurt, folyadék és relax. Felborult a bélflóra újra. Késői kajálás off, próbáld beütemezni órára pontosan reggeli-ebéd-vacsorát.


Ha fájdalmat (nem enyhére gondolok) tapasztalsz, belázasodnál ne adja ég na akkor menjél orvoshoz. Vagy ha rosszabb és nem múlik, baktériumra tipikusan jellemző a helyzet rosszabbodása, makacs és nem múló. De relax!! Mindenki járt már így sőt vannal sokkal durvább esetek ahogy előttem is írták.

2020. jún. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Étvágytalanság, hasmenés, hasi fájdalmak mind lehetnek gyomor- bélhuruttól ismertebb nevén gyomorrontástól. Nem hinném vírus, a vírus tipikusan futós, víz jön kategória, hőemelkedéssel általában. Felborult bélflóra a baktériumok melegágya lehet, ha előzőleg felborult az emészétsed és most lett egy bakteriális felülfertőzés a vékonybélbe, ahova nem való baci.

Bocsi ha indiszkrét, de nem "ellenőrizgetted" nagyon a székleted előzőleg? Mert bevihettél emiatt a szervezetedbe egy jó kis E Colit mondjuk, ami székleten terjed.. elég a szádhoz nyúlni ha nem mostál erösen fertőtlenítővel kezet.

Az E Coli tipikusan láz nélkül van jelen 3-4 napi fosás lehet tőle, hasfájás, étvágytalanság. Ha ennyi időn át nem múlna menj orvoshoz, mert antibiotikumra van szükség. Szóval bocs, de ha tudod magadról hogy igen, megnézted a végterméket nem egyszer, olyan lett a kezed vagy bármi, simán bekaphattál egy ilyet.

2020. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!