Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha öncsonkítással...

Mit tegyek, ha öncsonkítással küzködök, de félek orvoshoz fordulni, vagy elmondani a szüleimnek?

Figyelt kérdés

2015. nov. 25. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy gyáva népnek nincs hazája. Ha mással nem mered ezt megbeszélni, akkor küzdj saját magad ellen. De ne sajnáld magad annyira, hogy megcsonkítsd magad.
2015. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt hosszútávon semmiképp nem jó csinálni!

Falcolod magad?

Ha nincs semmilyen ötleted hogy hogyan tudnád másképp levezetni a feszültséged akkor mindenképp pszichológushoz kellene fordulni.

Kivétel ha van olyan ember akiben megbízol és úgy érzed hogy tudna rád hatni.

2015. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. nov. 28. 10:21
 4/9 anonim válasza:

Sokmindentől függ, hogy hogyan tudnád ezt megoldani, attól is függ, miért kezdted el, és mióta csinálod.

Úgy másfél éve elkezdtem vagdosni magam. Eleinte csak ki akartam próbálni, és amúgy is pont rossz passzban voltam, szóval miért is ne- gondoltam. Egy idő után megszerettem. Aztán pár hónapra rá, egy nagyon személyes beszélgetés során elmondtam valakinek az egészet-korábban a barátaimnak is hazudtam, ha észrevettek egy sebet. Megígértette velem, hogy abbahagyom, és abbahagytam. Nem volt könnyű eleinte, sokszor kedvem támadt volna hozzá, de nem tettem az ígéret miatt, így idővel rájöttem, hogy EZ ÚGYSEM MEGOLDÁS SEMMIRE! Nem így kell megküzdeni a problémákkal, az ilyesmivel csak újabbakat kreálsz.

Nekem ennyi kellett, egy beszélgetés. Lehet, neked is elég ennyi, ha van valaki, akire ezt rá mered bízni. Másképp csak a szakembert tudom javasolni.

2015. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha elkezded csonkítani magad, azt előbb-utóbb észreveszik a szüleid is.
2015. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
El nem tudom képzelni hogyan lehet ez jó neked. Van valami gond a toronyban nem?
2015. dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Kár magadat pusztítani... :( Egy jó hobby neked is segíthet, mint nekem. :) nyelv tanulás a hobbym (legalabb hasznos) Minden esetre fel a fővel, hisz te is értékes vagy, kitartást az életbe! :*
2015. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ütöttem le a kezem a falban mikor fiatal voltam. Nekem is az segített, hogy 1. jártam pszichológushoz 2. egy fiú, akit nagyon szerettem (és amúgy szeretem ma is, férjem lett, összeházasodtunk már régen) konkrétan lehülyézett miatta. Akkor abbahagytam. Szóval én is azt mondom: pszichológus és egy barát, akiben nagyon bízol.
2015. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2015. dec. 11. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!