Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez reflux lenne?

Ez reflux lenne?

Figyelt kérdés
A szegycsontom illetve a torkomnál már hetek óta égő érzést érzek, nagyon kellemetlen, először egyből valami szívbetegségre gondoltam, de utána jobban utánanéztem, és ez reflux is lehet. Ezek mellett meg sokszor evés után, ivás után fel tudok/ felböfögök ilyen savas folyadékot ami ilyen csípős akármicsoda, jó na ez undorító bocsi :D Ezek alapján mi lehet? Ja meg hát nagyon ideges voltam ezek a tünetek miatt, mert azt hittem hogy valami a szivemmel lesz, a pulzusom ezért állandóan 95 körül volt, de amióta tudom hogy nem a szívemmel van valami valószínűleg, azóta a pulzusom 60-80 között mozog.

2020. jún. 24. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen reflux.
2020. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az f*sza. És akkor most mit csináljak hogy jobban legyek?
2020. jún. 24. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Protonpumpagátló kellene, rövidítve PPI. Ez megszünteti az égő érzést. És kezd el megfigyelni mitől vagy rosszabbul és azt iktasd ki az étrendedből.
2020. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor ez biztos reflux? B’sszameg. Nem tudok lemondani azokról a dolgokról ami a napjaim rèszei: pl a csokolade, kave, kola stb.. pl elobb ittam kolat es egybol egett a szegycsontomnal meg a torkomnal es feljott a gyomorsav
2020. jún. 24. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A szénsavval van baj. De először kellene a savcsökkentő. Mert most brutál sok lehet a savad, ráadásul lehet felmaródásod is tőle. Kérj a háziorvostól, mert a patikában kapható 20 mg-os kevés. De a semmitől az is jobb.
2020. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Holnap hívjuk az orvost. Köszi a válaszokat mindenkinek!
2020. jún. 24. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!