Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Puffadás, majd reflux? (többi...

Puffadás, majd reflux? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fél év puffadás és nyálkás széklet után kialakult refluxom. Még mikor puffadtam, voltam gasztroenterológusnál, volt végbél tükrözés a nyálkás széklet miatt, nem talált sem polipot, sem gyulladást. Elküldött allergológushoz, voltam étel allergia kivizsgáláson, elhanyagolható hisztamin érzékenységet mutatott ki, széklet is ki lett vizsgálva, nincs parazita, vérvizsgálat is volt, ott sem találtak semmit. Ez után jött a reflux, gyomortükrözés után napi 2x40mg nolpazát kaptam, azt kellett szednem egy hónapig, majd csökkentve lett 1x40mg-ra. Amikor csökkentve lett, visszajöttek a refluxos panaszok, ekkor kezdtem el bioboltból teákat, probiotikumot, homoktövis olajat szedni, illetve az étrendem is teljesen rendben volt, el is múlt teljesen a panaszom. Egy hónapja a torkom olyan szinten felmaródott, hogy alig bírtam nyelni, elmentem orvoshoz, ismét gyomortükrözésre, nyelőcső rendben van, gyulladás nincs, csak a torkom volt felmaródva, kaptam rá napi 2x10mg COSTI doperidón tablettát, hogy ez majd segít megerősíteni a záróizmot a gyomorszájnál. Megemeltem a párnám is ezzel egy időben. Most egy picit jobban vagyok, még mindig sebes a torkom, de már jobb azért. Nem tudom, hogy a tabletta, vagy a párna segített. A legnagyobb bajom a puffadás. Bármit megeszem, megiszom, akár még éhgyomorra is reggel, kétszer akkorára puffadok és majd szét robbanok belülről. Natúr csirke, natúr rizs, párolt zöldség eddig nem okozott gondot, de most kegyetlenül puffadok tőle.

Véleményem szerint a puffadás+ nyálkás székletből alakult ki a reflux. Azt pedig valaminek a hiánya okozhatja.

Olvastam emésztő enzim hiányról. Vettem is Mezym forte 10 000-et patikában, vény nélkül kapható emésztő enzim. Nem használt, sőt, lehet nem esik egybe a kettő, de gyomorégésem lett tőle.

Mit kéne kipróbálnom? Doki eléggé félvállról veszi a dolgokat és nem igen foglalkozik vele, hiába mondom, hogy még jelen van a puffadás. Arra gondoltam, elmegyek vérmintát adni jövő héten, hogy abból kiderül-e az enzimhiány, megyek helicobaktérium vizsgálatra, illetve doki azt mondta, hogy bélfalról vesz mintát, hátha autoimmun betegség. (Ezt még januárban mondta, azóta sem volt ebből semmi)


Nos, bárkinek bármi ötlet, mit kéne még kipróbálnom? Főleg ez a puffadás az, ami zavar és kellemetlen. Ma voltam emésztést segítő teát venni, papaya tablettát vagy port ajánlotta a hölgy, hogy az sokaknak megszüntette a gondját baját. De azt is mondta, hogy ez csak tűzoltás és a forrást kell megkeresni. De ha csak egy helyben toporgunk a dokival, akkor hogy jussak egyről a kettőre? Bármiféle segítség jól jön! Köszönöm!


2020. jún. 18. 19:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!