Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Süketség lassan egy éve, de...

Belial kérdése:

Süketség lassan egy éve, de folyamatosan zúg az egyik fülem. Van valaki aki hasonló cípőben jár? Esetleg akinek megszűnt a zúgás?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve lettem rosszul aminek kórház lett a vége a forgó szédülés miatt. Természetben voltam, semmi stressz, semmi hangos zaj. A szédülés elmúlt, de az egyik fülemre azóta se hallok szinte semmit és állandóan zúg. Néha nagyon lefáraszt és zavar, de hónapok alatt megtanultam kizárni. A vizsgálatok negatívak akkor és most is. Járt valaki így, hogy süket maradt, de a zúgás elmúlt?

Kaptam szteroidot a kórházban, keringésjavítót szedek, azt mondták ha 1 év alatt nem jön vissza a hallás, akkor ne reménykedjek. Már csak a zúhás zavar.


(Nekem fordítva volt mint az itt fellelhető kérdések között találtam, ugyanis rosszullét után kb 2 napra rá kezdett zúgni, elsőnek a süketség jött, mások azt írják zúgás volt és utána halláscsökkenés.)


Az érdekelne, hogy valakinek tudtak-e segíteni valamilyen módszerrel...Köszi



2020. jún. 30. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy halláscsökkenés esetén az agy "pótolni" akarja a hiányzó hangingereket, ezért van a zúgás. Úgyhogy sanszos hogy az nem fog megszűnni, csak akkor, ha a hallásod is visszatér.

Nekem is volt fülproblémám, de nem halláscsökkenés miatt, hanem egyszer csak elkezdtem hallani az agyamban áramló vért. Nekem az autogén tréning segített valamennyit, hogy ne legyek feszt idegbeteg attól a hangtól. Jobbulást!

2020. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem tavasszal volt egy fülgyulladásom amit félrekezelt két fülész is, és néhány napon belül lebénult a fél arcom. Kórházban kezeltek pár napig, a bénulás 90%-ban elmúlt, de visszamaradt némi fülzúgás, ami azóta sem múlt el teljesen. A háziorvos azt mondta nem is fog, de mindenkinek más miatt kezd el zúgni a füle és nem mindegyik fülzúgás végleges. B vitamint ajánlott a háziorvos és a neurológus is, az jó az idegekre és a keringésre. A füledben lévő hallóideg folyamatos inger alatt áll, ezért lehet zúgást hallani.

Javaslom, hogy menj el egy jó fülészhez, akár magánhoz is, aki nem csak rávágja, hogy ez ilyen marad. Van erre kezelés, ami csökkentheti a zúgást, és a pszichoterápia is hasznos a feldolgozásban, nekem legalábbis segít.

2020. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Pont egy magánhoz készülök menni júliusban. Továbbra sem szeretném feladni a reményt, csak nagyon nehéz sokszor.
2020. jún. 30. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!