Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez? Időnként...

Mitől lehet ez? Időnként hirtelen bedugul az egyik fülem majd csengeni kezd. Aztán pár perc múlva elmúlik az egész.

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Gyulladás / Keringési problémák / Trauma / huzatot kapott / és még másik 1300 ismert eset miatt zúghat a fül.


Van-e légkodi, nagy szél, ami érte a füledet?

Kaptál-e ütést a füledre mostanában (beverted, neki ütődött valami)

Voltál-e strandon?

Szoktad-e bármivel piszkálni a fül járatod?

A füled, amivel gond van melegebb-e, mint a másik (2-4 fokkal, de már érezhető tapintásra)?

Mozogsz-e rendesen és voltak-e keringési gondok a családban?

Voltál-e beteg az elmúlt 1 hónapban?

A hallásod, ha egy egy füled letakarod jelentősen változik-e ha csak jobb vagy csak bal oldalt hagyod szabadon és a hang forrása előtted van?

Voltál-e kirándulni elmúlt 2 hétben? És nézted-e, hogy kullancsos lennél?


Ezek a kérdések orvosi vizsgálaton is általánosak, mert ebből lehet tudni sok mindent.


Amúgy meg simán fül-orr-gégészetre kell bemenni, akár beutaló nélkül, csak előtte oda telefonálva és érdeklődni, milyen intézkedéseknek kell most megfelelni.

2020. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kihagytam azt, hogy voltál-e hangos eseményen az elmúlt pár napban? Pl: Slayer koncert

Mert erős hang hatás is okoz ilyet, az általában elmulik, vagy maradandó károsodást okoz.

2020. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ezek a problémák nem most kezdődtek 2 éve biztos van időnként.

Nem voltam hangos helyen bár fülhallgatóval hallgattam zenét, strandon sem voltam, de napozni igen, kirandulni nem voltam, kullancsom biztos nem volt, nem vertek fejbe, fülpiszkálót használtam, nem tudom mi számít rendes mozgásnak minden nap tornázom 1 órát és sétálok is. Szerintem mindkét fülem ugyan olyan hőmérsékletű, nem voltam beteg. Szél légkondi nem érte. Keringési gondok a családban? Ha a szívkoszorúér szűkület annak számít akkor az apamnak az volt.

2020. júl. 1. 11:12
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem is elofordul, hogy becseng. Miota eszemet tudom, azota van ez igy.
2020. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azt hittem hirtelen jelentkezett.

Rég óta van, az más.


Van, aki 90 évig folyamatos zúgással éli le az életét.


Ha hosszabb ideje van, akkor valószínűleg nem a fenti okok miatt.


Bár a fülpiszkálóval van egy olyan gond, hogy sajnos sokan csak befelé küldik vele a koszt. Ezért évente egyszer érdemes kimosatni is. Ez gyulladáshoz vezethet, ami okozhat ilyen tüneteket. De mivel több éve van, ez súlyosbodott volna azóta és nem csak ritkán jönne elő.

Otthon is megoldható: étolajat bele csepegetetni, vattával betömni és 6-12 órát hagyni, hagy oldja, lazítsa fel a lerakódást. Majd langyos vízzel egy 200as fecskendővel közepes sugárral kimosni. De aki ilyet nem látott, vagy csinált elsőre bízza a dokira :)

Én ezt már rutin szerint csinálom, mert úszásnál kaptam el fülgyulladásokat...


Később meg egyéb sérülés miatt alakult ki folyamatos zúgás. Nekem néha hangosabb, mint a porszívó, vagy a turmix gép.

Koncentráció zavarokat okoz és feszültté, idegessé tesz. Ilyenkor jobban oda figyelek, ne szóljak be a főnöknek és egy órával több alvásra van szükségem :) de ez egy egyéni eset, csak ezért írom le, hogy lássa, nincs életvitel szerű változás emiatt, csak némi, elviselhetető kellemetlenség.


Most meleg front van. Ami alacsonyabb légnyomást és keringési zavarokat jelentkezhetnek.

Ha rendszeresen meglegfornt esetén jön elő, akkor lehet érrendszeri gond jele.

Erre szokták a keringés javító infúzió kúrában piracetamot adni kezelést, amitől az esetek nagy részében megszűnik a tünet. KB mind egy lefolyó tisztító szer, kicsit segít.


De ha csak ritkán jelentkezik, az nem jelent gondot, legfeljebb kellemetlen.

2020. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Amúgy nem hülyeségből írtam az 1300 okot, mert kB ennyit ismernek. És kis hanyadában kezelhető csak.


Ősi dolog. Ókorban is írtak róla már.

2020. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
1 éve voltam fül orr gégészeten. Nem mosták ki mikor kértem,mert azt mondták tiszta. Egyebként leráztak a szedjek ginko biloba magne b6 tablettát szöveggel ami azon kívül, hogy fájt tőle a gyomrom semmit nem hatott. Ráadasul mindenkinek ezt ajanlották bármi baja volt. Alacsony a vérnyomásom mindig az volt. Sokat szemvedek tőle. Meg gerincferdülésem is van. Gondoltam arra is, hogy ok lehet.
2020. júl. 2. 09:54
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha tiszta a fül 1 éve, go dolgom előtte is fülpiszkálóztál, akkor annak a 15%nak vagy a tagja, aki képes ezt használni és nem okoz vele nagyobb bajt.


Magne B6 stressz ellen jó hatású. Meg izom görcsök ellen.

Keringést nem javítja.


Egy kalcium tulfogtasztás is okozhat érszűkületet, ha nem elég a D és a K2 vitamin.


Azt érdemes megnézni, mikor jön elő a zúgás.

Az orvosokból is csak egy marék ért ehhez, pedig gyakori "betegség".

2020. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Épp kálcium hiányom van nem túlfogyasztásom :D nem én talaltam ki a magne b6ot egyebkent egybe volt a ginkóval. Az orvos mondta. Szerintem is hülyeség de adtam neki egy esélyt. Kár volt. Egész életemben fülpkszkálót használtam. Az a titka hogy vizes fülben nem szabad mert akkor hallójárat gyulladas lesz. Azért egyszer megszívtam vele :) de az nem ilyen volt hanem belenyilalt durván
2020. júl. 2. 19:24
 10/18 anonim ***** válasza:
Én eddig azt hittem hogy ez normális XDDD
2020. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!