Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légmell vagy ideg becsípődés/i...

Légmell vagy ideg becsípődés/izomhúzódás?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel óta baloldalon szúró mellkasi fájdalmat érzek ami légvételre mozgásra fokozódik, majd fokozatosan abbamarad. Régebben is volt hasonló többször is, de akkor csak előjött majd el is múlt. Most pedig naponta többször is előjön aztán elmúlik, aztán egy idő után (akár több óra) megint előjön. Ez lehet légmell? A szúráson kívül nincs semmi bajom. Hétfőn kardióztam lehet akkor húzódott meg valami? Sajnos eléggé hipochonder vagyok, és többször is volt már hogy bepánikoltam egy betegség miatt (tévesen), és a szüleim már nem igazán vesznek komolyan, és szerintük ezzel felesleges orvoshoz menni, majd úgyis elmúlik, de én eléggé megijedtem.

2020. júl. 1. 16:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaj és 18/lány.
2020. júl. 1. 16:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem hinném, hogy spontán ptx lenne. Elöbb gondolnék beszorult levegőre. A ptx állandó tüneteket okoz és nem csak enyhe szúrást. Fő a nyugalom! Ha van további kérdésed, keress meg privátban:)
2020. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Légmell nem múlik el ennyi idő alatt.
2020. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekem volt ilyen régebben, annyira szúrt, hogy nem kaptam levegőt. Kiderült, hogy alacsony vérnyomás okozta, főleg nyáron nagy melegben jött elő. Sok folyadék kell, ezenkívül ami nekem bevált, hogy rögtön elkezdek olyankor mozogni pl. lépcsőzés, guggolás, futás, bármi amit azonnal akár az utcán akár otthon el tudok kezdeni. Meg egy csésze kávé. (Amúgy csak reggel kávézom, de ilyen szélsőséges esetben napközben is megiszok egyet, az is segít.)
2020. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már valamennyire csökkent a fájdalom, remélem teljesen el fog múlni.
2020. júl. 2. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem minden légvételnél szúrt a lapockámnál nagyon.
2020. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!