Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Új kiütések MINDEN nap! Majd...

Új kiütések MINDEN nap! Majd el is tűnnek. Mitől? + KÉP

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves férfi vagyok. 9 hónapja kiütések az alábbi folyamat szerint jöttek ki a testemen: Minden nap délután 5-6-7 óra körül elkezd viszketni egy véletlenszerű ponton, odanézek és meglátom, hogy egy icipici kitüremkedés, szúnyogcsípésszerű kiütés. Elkezdem vakarni, de épp csak, hogy hozzáérek már sokkal nagyobbra nő, és a bőrfelszín is bepirosodik körülötte. Kb 10-20 perc után abbamarad a viszketés, és újra összébb megy, és másnapra teljesen eltűnik. 1 vagy 2 darab jött ki naponta, a testen bárhol, de leggyakrabban a karokon, mellkason, háton.


Az elmúlt 1-2 hétben viszont már akár 5-6 is kijön naponta, nagyobbra nőnek, néha vakarás nélkül is nagyok, és napközben is gyakran előjön, de ezek viszketése is hamar abbamarad és másnapra eltűnnek.


Egyéb észrevételeim:

- Eddig hosszú pizsamában aludtam és hosszú nadrágban voltam nap közben->főleg a karokon jöttek ki. Elmúlt 1-2 hétben meleg idő van, gatyában alszom, és rövidnadrágban vagyok napközben->lábakon, vállakon is nagyon gyakori lett.

- Élősködőt sem tartom valószínűnek, hiszen gyakran alszom máshol, és akkor is kijön.

- Nem hiszem, hogy fürdési szokással kapcsolatos lenne, mert két különböző házban is gyakran fürdök/zuhanyzok, eltérő tusfürdővel, mégis mindig kijön. Kipróbáltam milyen, ha nem használok tusfürdőt, akkor viszket (hiszen kiszárad a bőr), de plusz kiütés nem jön ki emiatt. Kipróbáltam plusz tusfürdővel, pici olajjal a fürdővízbe, illetve utána testápolóval, eleinte mintha segített volna, de már nem.

Külső parazitát sem tartom valószínűnek, hisz 2 különböző házban és 3 különböző ágyban is szoktam aludni, mégis mindig kijönnek. De aki ugyanabban az ágyban alszik, azon nem.

- Voltam bőrgyógyásznál, de mivel hirtelen jön ki, és tűnik el, nem tudta megnézni, fotóról meg azt mondta, nem látja jól.

- Refluxos vagyok 3 éve, fáj is gyakran a gyomrom/nyelőcsövem. De ha szedek savcsökkentőt, akkor is jön elő kiütés.

- Megnagyobbodott nyaki nyirokcsomók miatt 6 hónapja voltam haematalógián, az orvos mindent rendben talált, a csatolt képen küldöm a szokásos vérképen túli vérvizsgálat eredményét.


Nagyon zavar, hogy ilyen régen fennáll, sőt most rosszabbodott is. Nagyon zavaró. És nagyon félek, hogy valami komoly dolog okozza. Pont egy hete a jobb bokám alatt is enyhe bizsergést érzek. Mi ez egyáltalán? Csalánkiütés? Mi okozhatja? Reflux? Ételallergia? Élősködő? Szervi probléma? Hisztamin? Egyáltalán milyen irányba kezdhetnék keresgélni?

Köszönöm szépen bárkinek a segítségét!



2020. júl. 1. 16:30
 1/9 A kérdező kommentje:
képet mégsem enged linkelni.
2020. júl. 1. 16:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem allergiával voltak hasonló tüneteim. Érdemes lehet egy tesztre elmenni.
2020. júl. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kezdd el szedni a cetirizint. Vény nélkül is kapható.

Nekem is volt egy pér éve ilyen, szintén nem tudták megmondani az okát. Később jöttek más, komolyabb allergiás reakciók is, akkor indultunk el ebbe az irányba. Kiderült, hogy 3 keresztes parlagfű allergiám van, gyógyszer mellett viszont teljesen tünetmentes vagyok, és ezek a "felhólyagosodott" csíkok sem jelentkeznek.

2020. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Neked is ilyen hosszan? Én is parlagfű allergiás vagyok, de csak augusztusban kínoz. Ez pedig tavaly oktober óta tart.
2020. júl. 1. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Kínoz az máskor is, csak nem tudod hogy az az.

Nekem az első durvább allergiás reakcióm (felduzzadtak az ajkaim, az arcom, és a felső szemhéjaim) decemberben volt.

Szakrendelésről szakrendelésre jártam (merthogy többször is előfordult), még a SOTE klinikáin (kettőn is) voltam, mindenki egyet értett vele, hogy ha az ajkam is felduzzad az nem játék, "de nem ide tartozik".

Kizárták a ritka/speciális betegségeket, aztán menj isten hírével.

Majdnem kettő évembe tellett, mire kiderült a ### parlagfű allergia.

Itt viszont egy normális orvost fogtam ki, és elmondta többek között azt is, hogy vannak olyan zöldségek, és gyümölcsök, amiknek a nyers fogyasztása keresztallergiát okoz.

Ezért voltak szezonon kívül is allergiás reakcióim.

Úgyhogy a cetirizint minden nap szedem, szezonon kívül is, és így hibátlanul működök.

Még a "tiltott gyümölcsök" is beleférnek.

2020. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Ha a teljesen ép bőrödet megkarcolod például a körmöddel, a helyén kialakul dudor és pirosság körülötte esetleg?
2020. júl. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ilyet nem tapasztaltam eddig, de majd figyelem. Miért ez mire utalna?
2020. júl. 2. 05:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Hazánkban a lakosság közel egynegyedénél élete során legalább egyszer jelentkezik csalánkiütés. A kezelésében a legfontosabb a kiváltó ok kerülése, de a már kialakult bőrallergiát gyógyszerekkel egyszerűen kordában lehet tartani.


Acsalánkiütésaz egyik leggyakoribb bőrallergia, amely testünk különböző pontjain, különböző nagyságú, a bőr szintjéből kissé kiemelkedő, viszkető kiütések formájába jelentkezik. Színük halványvörös, de fehéres is lehet, gyakran összetévesztik a szúnyogcsípéssel. A kiütések gyorsan, akár néhány perc alatt is kialakulhatnak és 24 órán belül el is tűnhetnek. Ezzel szemben a betegség krónikus típusában a csalánkiütéses tünetek több mint 6 héten keresztül visszatérhetnek.


Viszkető kiütések a bőrön: ezt jelzi - HáziPatika

www.hazipatika.com › Életmód › Veszélyben › Cikkek

2017. jún. 30. - Hazánkban a lakosság közel egynegyedénél élete során legalább egyszer jelentkezik csalánkiütés. A kezelésében a legfontosabb a kiváltó ok ...

2020. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Egy ritka autoimmun "szerű" betegségre. De valóban nagyon ritka, nem hinném hogy az lenne a bajod, csak megkérdeztem hátha van ez a nagyon specifikus tüneted, de akkor nincs.
2020. júl. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!