Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájhat refluxtól a mellkasom?

Fájhat refluxtól a mellkasom?

Figyelt kérdés

Ma addig fajult a mellkasi fájdalmam, hogy ügyeletre kellett mennem mert már nem kaptam rendesen levegőt.

Az ottlévő doktornő alaposan megvizsgált EKG, vérnyomás stb. mindent rendben talált, ezért refluxra gyanakodott. Diétát írt fel, no spat valamint savra renniet.

Kicsit meglepődtem, de hát ő az orvos csak tudja.

A kérdésem az lenne, hogy akiknek van refluxra mennyire jellemző a légszomj, mellkasi fájdalom a betegségre?

Valamint, hogy ezt hol tudnám kivizsgáltatni, hogy ne csak találgatás legyen? Kérjek háziorvostól gasztrora beutalót? Gyömörtükrözés?


Köszi ha valaki járatos a témában! :)



2020. júl. 4. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen fájhat! Kávézol, akkor ne igyál! Kerüld a savas ételeket, igyál sok vizet! Gyakran egyél, de keveset. Tükrözéssel meg lehet állapítani.
2020. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Akkor jövőhéten kérek egy beutalót oda.
2020. júl. 4. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem van, hogy egy teljes napig fáj, és a reflux okozza. Amikor beszúr akkor általában úgy érzem, hogy levegőt se kapok.
2020. aug. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is erre gyanakszom, mert mióta nagyon durva diétán vagyok nem fáj egyáltalán.

Jövőhét péntekre kaptam beutalót tükrözésre, mondjuk attól meg félek eléggé, de csak egyszer kell kibírni valahogy túlélem :D

2020. aug. 8. 09:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Kitartást!
2020. aug. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!