Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az epegörcs nem marad abba,...

Az epegörcs nem marad abba, vagy ez már hasnyálmirigy gyulladás?

Figyelt kérdés

2 éjszakával ezelőtt be kellett menjek a sürgősségire (igazából mentőt hívtak hozzám, de nem tartottak súlyos esetnek...) nagyon erős epegörcs miatt. A földön vonaglottam, meg a padlót kapartam négykézláb, üvöltve kb.


Bementem, adtak gyógyszert, mondták ha a fájdalom továbbra is fennáll, akkor keressem fel a háziorvosom.


Még mindig fáj a hasam/hátam, főleg ha eszek BÁRMIT, de néha fáj ha csak vizet iszok.


A vizeletem sötét sárga, a székletem szintén sárga, a bőröm szerintem nem az, és a szemem fehérjén se látom hogy besárgult volna.


Éhes is vagyok, de annyira félek a fájdalomtól, hogy koplalok inkább.


Beszéltem a háziorvossal telefonon, aki beutalt a korházba, onnan kellene felhívniuk, de még semmi.


Elhúzódhat az epegörcs napokig?

Amikor kezdődött, a fájdalom 10/10 volt, ha nem eszek, mostanra olyan 2/10, ha bármit eszek, olyan 4-5/10.


Hasnyálmirigy gyulladásom van? Miért nem segít senki?


2020. júl. 10. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Pár éve túl vagyok az epeműtéten, hosszú napokig kínlódtam. Azt csak az orvos tudja megmondani hogy mi a bajod. Amíg nem kerülsz kórházba jó lenne keveset enni inkább többször és epediétának megfelelő kajákat.Remélem hamarosan hívnak a kórházból és segítenek rajtad.Azért ha annyira és gondolom igencsak szenvedsz akkor próbáld meg telefonon sürgetni a kórházat. Kívánom épülj fel minél hamarabb.
2020. júl. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hááát, fura, és elszomorító, ha nem utalnak be azonnal korházba kivizsgásálsra



Mert sokszor van ám olyan hogy az epelö elakad azon a szaszon ahol a hasnyálnyirig és az epevezeték egymásba torkollik.

És ha ott akad ela kő, a hasnyál nem tud elfolyni és elkezdi megemészteni a hasnyálmirigyet.

És ez komoly hasnyálmirigy gyulladát okoz, amibe bele szoktak sokan halni.


Vagyis menj be az ügyeletes korházba, ott kéne csínáljanak hasi ultrahangos vizsgálatot, vér, vízelet vizsgálatot.

Ezekből egyből látni mi okozza a panaszaiddat.


Fura hogy ezt még nem nézték meg nálad.


Nekem pár éve voltak ilyen hasi görcsös fájdalmaim, elmentem az ügyeletre, onnan egyből átküldtek a korházba, kb 1 óra mulva már megvolt minden vizsgálat.


Sajnos az egészségügyi rendszer katasztrófális állípotban van.

Ha anyagilag megteheted menj el magán uton hasi ultrahangra, de szerintem a területileg illetékes korház ügyeletére menj be!

2020. júl. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Tudom, ezért félek a hasnyálmirigy gyulladástól.

Egyébként külföldön vagyok, de a covid óta itt is katasztrofális.


Mindenkit látatlanba diagnosztizálnak. A telefonban egyébként azt mondta a fogalmam sincs ki, hogy a beutaló megvn de nem most fognak velem bármit kezdeni, lehet több mint egy hónap is... Nem is értem!

2020. júl. 10. 08:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi lett végül?

Csak azért kérdezem, mert nekem is hasonló a helyzet. Hétfőre van időpontom, de még ez a 1.5 nap is kín.

2021. márc. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Epegörcsökből hasnyálmirigy gyulladás lett.



Szóval ezek az alap fájdalmak epe fájdalmak voltak, és egyik nap ettem egy paradicsom szószos ételt és akut hasnyálmirigy gyulladás lett pár óra legorgása alatt. Morfium se tudta elmulasztani teljesen, jobban fájt mint a vajúdás. Könyörögtem hogy adjanak még fajdalomcsillapítót vagy erősebbet, vagy 20-szor hánytam, borzalmas volt. SENKINEK nem kívánom.

Kivették az epehólyagom, és a 7000-es értékről lement 1000-re másnap az emesztőenzim szint a véremben. Aztán megint másnap már 200 körül volt.


Azóta én rendesen eszek, de az alkoholt egy életre kerülöm a biztonság kedvéért. Ezt csak azért mondom mert a hasnyálmirigyes fb csoportban kb megköveznek ha azt mondod meggyógyultál, mert szerintük ebből nem lehet.

2021. márc. 21. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!