Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem baj ez? (Szív)

Nem baj ez? (Szív)

Figyelt kérdés
Nem baj az ha egy napon belül a pulzusom ingadozik, szóval délelőtt volt 84, most meg estére 66-70 körül. De ma volt 90 is, bár az a baj hogy pulzusmérés közben valamilyen szinten elkezdek izgulni, és valamennyit rádob a mérésre..

2020. júl. 10. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Attól függően, hogy éppen mennyire vagy megterhelve, más lesz a pulzusod. Gondolom észrevetted, hogy ha sportolsz, följebb megy - az ennek egy szélsőséges esete.


Ha nyugodt helyzetben is jóval 100 fölött van rendszeresen, akkor nézesd meg magad. De ha izgulsz, az máris nem nyugodt helyzet.

2020. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem baj. Már az is emeli a pulzust, ha felkelsz az ágyból. Sőt az is ha beszélsz.
2020. júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma felment 130ra is, de az tartott 1 óráig, de azt is meg tudnam magyarazni hogy miért volt.. sajnos sokszor beképzelek betegségeket, fájt a fejem, meg szédültem ma és azthittem hogy valami komoly dolog lesz, és ahogy olvastam a tüneteket úgy hirtelen eluralkodott rajtam egy nagy pánik hogy úristen mindjárt meghalok, ez egy nagyon komoly betegség stb.. és ennek az eredménye az lett hogy 1 óráig 120-130 volt a pulzusom.. rohantam persze a dokihoz, azt mondta hogy csak a stressz.
2020. júl. 10. 21:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Pániktól lehet annyi, sőt több is. De ha sokat stresszelsz, azt kezelni kéne (akár elég lehet, ha kiveszel a könyvtárból egy erről szóló laikusoknak szánt könyvet, és alkalmazod, amit olvasol).
2020. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak durva hogy elkezdtem nagyon stresszelni azon az adott betegségen, azthittem hogy az van nekem, egyből úristen bekapcsolhatott nálam valami ösztön és berobbant a pulzusom, gondolhatod, futva rohantam az orvoshoz - 2 kilométert. Vannak azért mentális dolgaim..
2020. júl. 10. 21:25
 6/8 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az egészben az az, hogy orvoshoz se mehetek, már igazából komolyan se vesz, féleg hogyha lesz egyszer valami komoly bajom akkor is majd csak legyint és ráfogja arra hogy idióta vagyok
2020. júl. 10. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvass utána kicsit még most, hogy milyen pulzus a normális. Így legalább képben leszel, mikor legközelebb utolér a pánik. Amúgy 220-életkorod fölé ha nem megy, az teljesen oké. Azt meg gyakorolnod kell, hogy meg tudj nyugodni és így lemenjen a pulzusod is.


10 ezer forintnál olcsóbban is kapsz pulzusmérő karórát, azzal nyomon tudod közvetni, hogy pl. éjszaka meddig megy le. De csak akkor vegyél ilyet, ha nem fogsz még jobban idegeskedni az eredményektől. Mivel ezek nem orvosi eszközök, simán előforulhatnak mérési hibák, és attól se kell megijedni, ha látsz egy-egy nagy tüskét a grafikonon.

2020. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont ilyen karórákat néztem :)
2020. júl. 11. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!