Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Totál tanácstalan vagyok,...

Totál tanácstalan vagyok, mindenki a stresszt mondja. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Üdv!


Alig vártam a nyarat de kisebb pokolként élem meg lelkileg és már elegem van belőle.. Kb. egy hónapja kezdődött minden. Lementek a vizsgák, rendszerezve volt az életem, mozogtam és rendszeresen ettem - hízókúra miatt, mert vékony vagyok - szóval motivált voltam. Találkoztam végre párommal, akit előtte hónapokig nem láttam, de róla tudni kell, hogy más az életmódja: későn fekvés, későn kelés, 0 reggeli stb. és hát ráállított erre rövid időre. Miután hazautazott derült égből villámcsapás, felborult minden, az emésztésemmel gondok lettek, de stressz is lett rajtam, mert a vírushelyzet miatt tudatosult bennem, hogy alig tudunk majd találkozni. Szóval szüleim meg mindenki szerint lett egy gyomorrontásom/felborult a bélflórám. Ez egy hét alatt rendeződött kb. pont mire jött barátom újra, majd elment, kezdődött elölről pár napig.. Ebben az lett a gond, hogy hipochonder jellem vagyok és elkezdtem ilyeneknek utánajárni, na ez volt a nagy hiba.. Ahelyett, hogy betudtam volna életmódnak/stressznek mindenfélét bebeszéltem a gluténérzékenységtől kezdve a crohnon át. Mindezt azért, mert lágy székletem volt és étvágytalanabb voltam, ami mint tudom pont a stressz tipikus tünetei között van. Elkezdtem válogatni mit eszek mit nem - alaptalanul - anyám totál kibukott rám, hogy jó evő voltam és most ezt miért csinálom.

Már elküldött orvoshoz, mert szerinte beteges amit műveltem és nyugodjak ott le. Meghallgatott, annyit mondott intolerancia tesztet végezzek. Na de ugye nincs még gasztró tök sokáig, addig meg igazuk van, mert egyszerűen nem tudok másra gondolni, napom 80%-át teszi ki hogy ezen aggódom és szerintük már csak a stressz miatt van az velem, ami. Barátom már nem viseli el ha telefon a kezembe van mert utánaolvasok ennek-annak. "Úristen megint kiütött a szám" , "most normális, vagy nem normális amit kakiltam" már én is falra másznék magamtól, de konstans félelemben vagyok, szerintem éjjel is ezért alszom szarabbul és lehet ennek hatására van főleg reggel hasi problémám. Tudom, hogy az agy durva dolgokra képes, de a stressz/félelem ennyire meg tudja keseríteni az ember életét? Nektek volt már, hogy ráment az emésztésetekre, mit javasoltok?

Köszi ha elolvastad!



2020. júl. 15. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A félelmed gyökerét kéne megtalálnod, amikor kiindult minden. Onnan indul minden problémád.
2020. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ráment rendesen. Érdekes, hogy az emésztésemmel nem volt baj, amit le tudtam nyomni a torkomon, az általában lent is maradt és normális végtermék formájában távozott. De basszus mire eljutottam oda, hogy nem úgy kell leerőszakolnom a kajákat, hát az szörnyű volt. Egész nap olyan volt, mintha állnának a gyomromon, ha jött egy kis stressz/kellemetlen helyzet, egyből bedurvult. Minden reggel hányingerrel keltem hetekig, viszont ha átaludtam, akkor a következő ébredésnél már jó volt. Fogytam 7-8kg-ot is ebben az időben (85->77kg, 23F vagyok), szóval ez is rendesen beparáztatott pluszban (#hipochondria). Voltam gasztrón is, ott megtükröztek (eskü kibírható volt, a monitort bámultam, pedig irtózom az ilyenektól) és semmi se volt, totál ép és egészséges a gyomrom. Nekem kb. itt jött a váltás, hogy a saját fejem szórakozik velem és onnantól kezdve egy normális pszichológus segítségével eljutottam oda, hogy már nem izgatnak fel ezek a gondolatok. De ezek hónapok voltak, csak 2 hónapba telt amíg viszonylag normális lett a gyomrom és még most is oda tudok verni neki egy késői (22-23 órakor) vacsival. Olyankor használhatatlan 1-2 napig, és szépen jobb lesz megint.
2020. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek naagyon tipikusan stressz tünetek. Még a száj kiütése is lehet attól - stressz=legyengült immunitás, vitaminhiány. Ez az egyik legelterjedtebb magyarázat rá az orvoslásban, ha csak nincs rossz szájhigiéniád.

Utánaolvasás meg hipochondria, ami egy állandó stresszes félelemmel teli állapotot szül. Szerintem ha körülötted ennyien ezt mondják.. Hallgass rájuk, iszonyat nehéz ezt csak mondani tudom, de HIDD El semmi komoly bajod nincsen! Édesapám mikor stresszel, nagyon megy a hasa és ehhez nem kell látszódjon, hogy valaki ideges. Tudat alatt pörgeti magában a gondolatokat, ettől begyorsul a bélmozgás és ez főleg reggeli kellemetlenségekkel jár. De ha van is érzékenység vagy ilyesmi, ha idegeskedsz mivel lesz jobb? Semmivel!Sőt! Lefogadom fiatal vagy vizsgákból kiindulva, nehogy már ilyeneken parázz, ez a semmi kategóriája. Ha le se szállnál a wc-ről, meg magzatpózban tudnál lenni oké, de ez inkább valami életmódbeli dolog lesz szerintem..

Nem rosszból mondom, de lehet beszélned kéne egy szakemberrel mi nyomaszt, meg vezesd vissza a rendszert! Feküdj le legkésőbb éjfélkor, egyél egy kis reggelit és kb ugyanakkor étkezz minden nap. Igyál is eleget. És próbál ignorálni, más tevékenységeket bevezetni amit szeretsz, de 100%-osan kössön le, ne gondolj rá.

2020. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hát a legtöbben nagyon a stresszt hajtogatják nekem.. Párom édesapja otthon van ilyen témákban és ő is olyasmit mondott, hogy cselekedettel kell kiváltani a stresszt okozó gondolatot. Tehát ez az agy lefoglalása végülis.

Soha de soha nem volt baj az emésztésemmel, acélgyomrom volt mindig is, max a nagyon csípős/egzotikus dolgokat nem bírtam néha :D #3 édesapám is gyomorideges, olyankor napi többször megy a hasa..

#2 engem is gasztróra küldenek ugye az intolerancia gyanúval és nálam is mindenkinek meggyőződése, hogy semmi nem lesz úgyse és belátom hogy az ideg okozza. Átérzem a hipochondriát teljesen..

2020. júl. 15. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal durvább volt. Stressz hatásra azonnal begörcsölt meg felpuffadt a hasam mintha egy kést vágtak volna bele. Aztán hasmenés is lett időnként aztán már minden nap aztán minden evés után aztán már addig amíg víz jött belőlem aztán már enni sem mertem mert az utcán nem akartam hasmenést kapni. Ez így ment több mint 1 évig. Mondjuk én annyira nem ijdetem meg csak már nagyon szenvedtem a dologtól, hogy semmit nem merek enni és minden kijön belőlem. Kaptam beutalót a gasztróra és csináltak egy gyomortükrözést. Azt mondták refluxom lett a sok sztressztől. Kaptam savlekötőt és lassan helyrejöttem. Ez 10 éve volt. De azóta is ha erősebb stressz ér mindig a gyomromra megy. Már agyon vizsgaltak. Szeklet minta, ct. Nem találtak semmit. A.streasz okozza. Amúgy még az allatok is így reagalnak. Ez egy ösztönös dolog. Ha megijesztik őket befosnak. Így hátha feladja a támadójuk. Embereknék ez nem túl nyerő de természetes. Ne olvasgass. És ne vedd át a barátod életstítusát. Nem mindenki bírja azt. Neked fontos hogy mindig egyél. Próbálj kis adagokban sokszor enni kímelőbb dolgokat amíg helyre jön az emesztésed. Aki stresszel annak nem jó az ehezés mert a gyomorsav a gyomrod marja ha nincs benne semmi.
2020. júl. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahj nagyon sajnálom hogy Te is átmentél ilyen állapoton.. Holnapra megyek magánlaborba azért egy intolerancia tesztre, biztos ami biztos. Kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül, sőt, ha úgy vesszük nektek még rosszabb is volt a helyzet mégis a stressz váltotta ki és én jóval inkább félek ráadásul ettől az egésztől. Szerintem nem véletlen, hogy kivétel nélkül mindenki ezt mondogatja nekem, meg a rendszerezést.

Igyekszem nem olvasni semmi ilyesmiről és gyakrabban keveset enni, ahogy megszoktam régebben.

2020. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező vagyok, csak másik fiókomról írtam :D
2020. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze azért vizsgáltasd ki, úgy könnyebb megnyugodni :)
2020. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!