Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárnák, hogy megszakítsam a...

Elvárnák, hogy megszakítsam a kapcsolatot a barátnőmmel, de tanácstalan vagyok. Mit tegyek, hogy jó legyen mindenkinek?

Figyelt kérdés

(elég szappanopera jellegű az egész, és már tényleg próbálom kivonni magam a dolgok alól, de nehéz)


A legjobb barátnőmmel ovis korunk óta jóban vagyunk, együtt nőttünk fel. Az iskolában egymás mellett ültünk mindig, utána délután is sokszor együtt voltunk, hétvégente a másiknál aludtunk, stb. Mindent tudunk egymásról, és ő tényleg az az ember, akiért bármit megtennék, és ez fordítva is így van. Viszont 'összejött' a nővérem vőlegényével, vagyis már régen is mondta, hogy mennyire jól néz ki, de a barátnőm ilyen. Ő flörtöl mindenkivel, 2 perc alatt szerelmes lesz, de 1 hét múlva már túl is van az egészen. Szóval sosem tulajdonítottam nagy jelentőséget annak, hogy mejegyezte 1-1 nyaralásnál, milyen jól néz ki félmeztelenül a "sógorom", vagy hogy amikor mondta, hogy ő addig nem halhat meg, amíg le nem feküdtek. Sokszor mond ilyeneket, és nevettem az egészen. Főleg, mert a tesómék együtt voltak általános 8. óta (11 éve, már volt lánykérés is). Ők voltak az a pár, akikről azt hinné az ember, hogy nincs semmi izgalom az életükben, de biztos együtt lesznek a halálukig. Viszont mint megtudtam, a legjobb barátnőm, és a nővérem vőlegénye egy társaságban buliztak, utána a barátnőm írogatni kezdett neki, találkozgattak. Akkor elmondta nekem, hogy mi a helyzet, de hogy nem történt még közöttük semmi, mert tudja hogy ez kényes szitu, de hogy úgy érzi ez most más lenne. Én akkor azt mondtam, hogy nem akarok beleszólni, de nehogy az legyen, mint egy másik esetben, hogy a pasi csak addig volt érdekes, amíg tiltott gyümölcs volt, és ahogy dobbantott, onnantól már offolta a barátnőm is. Közben a tesóm vőlegényéből sosem néztem volna ki, hogy szakít csak úgy, de megtette. Utólag mondta, hogy ő már az egész eljegyzés-házasság mizériát sem akarta még, de a nővérem mondogatta, hogy együtt élnek már mióta, 10 éve együtt vannak, mire várjanak még. Ebben igaza van, mert a tesóm kb 19 éves kora óta menyasszony akar lenni. Szóval szakítottak 3 hete, most a legjobb barátnőmmel "ismerkednek". Nincsenek még együtt, de napi szinten találkoznak, most hétvégére el is utaztak és én valahol reménykedek, hogy a barátnőm is végre talál valakit, aki mellett lenyugszik kicsit. Csak közben otthon én vagyok elővéve, hogy mi az, hogy én még szóba állok vele és hogy azonnal szakítsak meg vele mindenféle kapcsolatot, hogy tehetem meg ezt a tesómmal. Közben én semmit nem csinálok, nem is beszélünk sokat az exéről, meg semmi. Persze elhiszem, hogy rossz neki ez az egész most, és elképzelni sem tudom, min megy át, de nem hiszem, hogy ezért az én életemet is fel kéne forgatni.


Szeretem, mert a testvérem, de vele közel sincs olyan szoros és bizalmi kapcsolatom, mint a legjobb barátnőmmel.


2019. okt. 11. 18:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
A barátnőd egy elég közönséges pi...a.
2019. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Hát jól a két tűz közé kerültél, az biztos. Én a helyedben biztos, hogy nem szakítanám meg a kapcsolatot a barátnőmmel. Esetleg diszkrétebben intézném. Nem kötném a családom orrára, ha vele találkozok, illetve amit lehet, megbeszélném vele messengeren. Amúgy meg gondolom úgysem lesz neki sem olyan sok ideje rád, hiszen most szerelmes.
2019. okt. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem az, de szeret ismerkedni másokkal. Amúgy egy teljesen közvetlen, jólelkű lány.
2019. okt. 11. 18:39
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, ezt akartam még írni, hogy nem vagyok érzéketlen, nem nagyon szoktam róla/róluk beszélni otthon. De pl vele fogok utazni október végén, ezen is nagy felháborodás volt. Az időtöltéseink nem fognak sokat változni, eddig is voltak párkapcsolataink, srácok az életünkben, mégis mindig szakítottunk időt egymásra, arra, hogy közösen csináljunk programot, vagy elutazzunk pár napra, bulizzunk, stb. Meg konkrétan egy szakon vagyunk, ha akarnám sem tudnám kikerülni.

Nyilván ezután családi nyaralásokra, síelésekre nem jön velünk, nem lesz itt szülinapokkor, karácsonykor, de nem akarnám teljesen száműzni az életemből.

2019. okt. 11. 18:42
 5/21 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Ne akarj megfelelni senkinek! Semmit ne tegyél! Mindenkit úgy kezelj, ahogyan veled bánik!

A pasi még nem érett meg a kapcsolatra. Bele is fáradhatott, unhatott a nővéredbe. Ha találkozol a barátnőddel, akkor azt ne emlegesd a családnak! Kb. ennyi.

2019. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
De azért kitalálom,főleg férfiakkal szeret ismerkedni.
2019. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

A pasi is gáz, hogy nem volt annyi töke, hogy a nővéred elé álljon és megmondja az érzéseit, de ettől még a barátnőd egy retkes r banc. Rühellem az ilyen kártékony, mások életét tönkretevő embereket. És most ne jöjjön itt senki azzal mentegetni, hogy “jajj, hát a csávó úgyis megcsalta volna mással a tesót, ha ez a csaj nincs”, mert ez kb olyan indok, mintha én azt mondanám, hogy csak azért loptam el a szomszéd autóját, mert hát más úgyis megtette volna.

Egyébként én már csak azért sem barátkoznék egy ilyen valakivel, mert mi a garancia rá, hogy az én kapcsolatomat nem tenné tönkre hasonló módon?

2019. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem neked semmit sem kell csinálnod, ez a tesód drámája, nem a tied. Majd feldolgozza. Pár hét és lecseng ez az egész.
2019. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Hát hmmm...

Alapvetően a máséhoz nem nyúlunk.

Pláne, h ha jól értem, a barátnődnek konkrét terve sincs a sráccal, nem szerelmes belé.

Szóval én is egy kis kártevőnek tartom, aki különösebb ok nélkül szétcincált egy kapcsolatot.

2019. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Savlekotő ***** válasza:
54%
19 éves kora óta menyasszony akar lenni.. Nem csoda h lelépett a pasija,gyanítom tipikus mindegy ki a pasi csak vki elvegye.. Ha meg eleve rossz a kapcsolatotok,nem a gyerekkori barátnőt dobnám el,hazudni semmiképp se hazudj,vállald fel.
2019. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!