Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek a világon az...

Szerintetek a világon az emberek jól reagálják le a járványt,túl komolyan veszik,vagy inkább elbagatelizálják?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 08:46
A kérdező szavazást indított:
Túl komolyan veszik
Helyén kezelik
Elbagatelizálják
31 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mivel rengeteg koronavírusos meme (mém) van és még ennyi hülye tiktok videó a koronavírusról ezért nem hinném.
2020. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha komolyan vennék nem itt tartanánk. :( van aki komolyan veszi de ez a kisebb réteg sajnos. Nem értem miért nem akarjak, hogy eltűnjön? Zeneszek vendeglatosok stb sírnak hogy nincs munkajuk mégsem kepesek még egy maszkot sem felvenni csak óbegatnak hogy fel van fújva az egész. A megoldás helyett nem értem miétt jobb a tagadásba menekülni? A cselekves helyett másokat hibátatni. Tényleg az kell hogy elkapja valaki vagy meghaljon egy ismerőse hogy észhez térjen? Ez a jarvany az emberi hülyeseget hozta felszínre sajnos :(
2020. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Most már elbagatellizálják, csak nehogy ez visszaüssön.
2020. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem mindhárom meghatározásra van példa még egy-egy adott országon, sőt településen belül is. Az országok vezetőinek reakciója is hasonló, hol megrémülnek, hol túlkapásokba esnek, hol pedig felelőtlenül döntenek. Én mondjuk megértem, hogy nem egyszerű döntést hozni és azt is, hogy nem mindenhol pont az bizonyul a legjobbnak. Sajnos ez csak utólag nyer igazolást de abban biztos vagyok, hogy mindig lesznek másképp gondolkodók, vesztesek és elfogadók is.
2020. júl. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj hazankban hogy valojában nem lehet tudni mennyi a megbetegedettek száma. Mert elvileg a betegek 2%a hal meg a vírustól. Nálunk ez a szamadatok alapján több mint 25%. Akkor vagy a betegek negyede meghal vagy ennyivel több a megbetegedettek száma. Egyik sem bíztató. Így nehéz eldönteni hogy reagáljak. Nem is beszélve a felröppenő teljesen ellentétes hírekről orvosok szájából.
2020. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szavaztam, mert mind a három kategóriával, nagyjából azonos mennyiségben találkozom. Jó páran vannak akik a buszon/villamoson direktbe hangosan mondják hogy kamu az egész, az internet bugyrairól, nem is beszélve, valamint ők azok, akik a szabályokat direkt áthágva hoznak tízezres bírságokat pl a kereskedelmi egységekre, "mert hát nekem ne mondja meg senki, hogy mit csináljak, mert különben is hülyeség az egész, meg ez nem is vírus" stb.. (persze ennek a csoportnak van a legnagyobb hangja).

Van egy jókora réteg, aki éli a mindennapi életkéjét, és betartja a szabályokat még akkor is, ha magában már a töke kivan az egésszel (például én is), megtanult együtt élni vele, és nem fűz hozzá jelentékenyebb véleményt. Kormányzati szempontból, gondolom ők azok, akik helyén kezelik.

És persze sokkal kevesebb számban, de vannak, akik a rettegés fokaként élik meg és már hónapok óta ki nem mozdulnak a 8. emeleti garzonból, nehogy meghaljon, sajnos vannak ilyen ismerőseim is, valamint értetlenül állok azzal szemben, aki a parkban, utcán, de kiváltképp a saját autójában egyedül is maszkot hord.

Nem tudom objektíven eldönteni, hogy mi erre a társadalom egységes reakciója.

2020. júl. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!