Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az az egyetem aki már most...

Az az egyetem aki már most bejelentette az online oktatást a köv félévre, már tud valamit, vagy csak hiperóvatos? Nem tervről van szó (covid)

Figyelt kérdés

egyik hazai egyetem ami már most júl végén bejelentette az online oktatást a köv félévre (20. szept-21-jan).

Nem terv, nem vészforgatókönyv ez, hanem fix eldöntött dolog.

Már a kollégiumi felvételit is lényegében lefújták, mondván nem lesznek bent lakók (ami normál oktatás mellett elképzelhetetlen lenne)

Ez az egyetem már tud valamit az eljövendőkről vagy csak elébe megy a dolgoknak és hiperóvatos?


2020. júl. 21. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud, de ad idot a diakoknak es az oktatoknak felkeszulni. Nem tudjak ezt szept 1-en eldonteni, mert akkor tul nagy lenne a bizonytalansag (bereljek-e alberletet? elkeszitsem-e a video eloadasaimat?)
2020. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez korrekt.

Majd az megint vicces lesz, hogy szegény diák kiveszi az albit, két havi kaució, aztán otthon ül, mert nincs iskola.

2020. júl. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

és az mennyire lesz vicces ha semmiféle leállás nem lesz végül, ez az egyetem meg itt áll majd egyedüliként leállítva?


Mert ha leállítják beindítani már adott fékévben nem tudják-épp a kolisok miatt. Olyan nincs hogy októberben majd közlik mégis teljes oktatás lesz-mert hol laknak majd a diákok?

Akkor adott félévnek annyi, az már marad online.

És ez jobb szitu lesz ha semmiféle leállás nem lesz végül országosan?

2020. júl. 21. 14:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy az egyetemeken semmi leállás nem lesz, az a jelenlegi európai helyzetben azért elég optimista forgatókönyv, főleg az olyan egyetemeken, ahol sok a külföldi diák. Ez így még mindig sokkal korrektebb, mint az utolsó percig húzni a döntést. Persze, érthető, hogy most még nem lehet tudni, mi lesz szeptemberben, de az albérletesekkel szemben akkor sem fair bizonytalanságban tartani a hallgatókat.
2020. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy félig-meddig pletyka vagy szóbeszéd olyan körökben ahol döntenek a jövőnkről, mármint vírus ügyileg, ezek szerint nem lesz különb az őszünk mint a tavaszunk volt. És mint tudjuk minden pletykának van alapja.
2020. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Látom mindenki nagyon amellett van hogy az egyetem jól csinálja.


Oké.

Akkor megfordítom a kérdést.

Akkor azon egyetemek, amik (épp ellenkező!!) semmiféle leállást nem terveznek az őszre, azok teszik rosszul?


pl az én egyetemem már júniusban írásban kijelentette (dékán..) hogy nálunk aztán semmiféle leállás meg online oktatás nem lesz.


Akkor ez egy erősen merész sőt szinte már már sorskísértő kijelentés?

2020. júl. 21. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:

"az én egyetemem már júniusban írásban kijelentette (dékán..) hogy nálunk aztán semmiféle leállás meg online oktatás nem lesz" - kijelentheti, de ha a kormány hoz egy rendeletet, hogy online oktatás lesz megint (akár csak az egyetemeken, mivel az sokkal veszélyesebb közeg, mint a közoktatás), akkor az lesz, és a dékán kiteheti az ablakba, akármi is a véleménye.

Amúgy júniusban "kijelenteni" bármit is a vírussal kapcsolatban őszre vonatkozólag egyszerűen felelőtlenség. Senki sem jós. Még most is korai ehhez. Óvatosságból és a kiszámíthatóság, tervezhetőség érdekében lehet már most az online oktatás mellett dönteni, ez az, amit sokan már most meglépnek, szerintem nagyon helyesen.

Egyébként a mi egyetemünk március óta egyetlen hivatalos foszlányt sem adott ki - egyelőre egy teljesen hagyományos órarendet és egy hagyományos tanévbeosztást töltöttek fel a honlapra, de semmi mást. Én igényelném, hogy legalább lehetséges forgatókönyveket mondjanak.

2020. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!