Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beoltatod magad, ha elkészül...

Beoltatod magad, ha elkészül a koronavírus elleni oltás?

Figyelt kérdés

2020. júl. 22. 12:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a munkahelyen ingyen megkaphatta aki akart. A többségnek semmi baja nem volt tőle, páran belázasodtak 2-3 napra és 1 kolléganőmet elvitte másnap a mentő. Kb.100 emberről beszelünk. Következő évben valahogy kevesebben kérték az oltást. :/
2020. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván ellen példa is van múlt évben meg másik kolleganő betegen jött dolgozni, nagyon csúnyán köhögött. Mondták is neki menjen el orvoshoz. Következő nap nem jött be dolgozni és holtan találták a lakásaban. Ennyi :( Nem tudjuk mi volt. Akkor még nem volt korona mielőtt valaki arra fogná. Lehet influenza, lehet tüdőgyulladás vagy a fenr tudja. Lehet rajta meg segített volna az oltás.
2020. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

#22 Ennyiből senki nem tudja. De valószínüleg tüdőgyuladás. Ez az egyik leggyakoribb súlyos szövödménye az influánzának. De nem csak influenzásnak lehet tüdőgyuladása.


Tüdőgyuladások osztályozásába itt inkább nem mennék bele.

2020. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
75%
Igen tudom. Nekem is volt kétszer. Fel sem tűnt lábon kihordtam őket.
2020. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

#24 Tűdőszűrésre legalább jársz?

A tűdőkapacitásod mérésének eredménye sokat elárulna.

...

Jó egészséget mindenkinek!

2020. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ptxet kaptam az egyiktől én már nem fújhatok spirometert. De azóta pocsék ezt érzem. Előtte 74%ot fújtam fél tüdővel a másik fele épp összeesett.

Nem járok tüdőszűrésre. Érzem ha baj van akkor megyek. Feleslegesen nem röntgeneztetem magam.

2020. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

#26 Felkérhetnének influenza védőoltás reklám arcának.


Elnézést!


De tényleg.


Mível már ahogy írtam is, a tüdőgyuladás gyakori súlyos szövödménye az influenzának.


Kívánom neked a legjobbakat!


Még úgy is, vagy pont úgy, hogy eddig látszolag nem jött össze.


Minden jót!

2020. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
74%
Ez már nem fog kiderülni ;) inkább a maszk viselés az előírt helyeken reklámarca lehetnék és azt még be is vállalnám. Mert fontosnak tartom :) köszi.
2020. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy az infulenzából lett e a tüdőgyulladás.
2020. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
50%

Van egy felsőfokú eü-s végzetségem. De elég szkeptikus vagyok a maszkkal szemben.


De így is egyszer használatos eü papír maszkot hordok lakáson kívül, és egyszer használom. Tudom, tudom. Gyakrabban is cserélhetném, mint napjában.


FFP maszkokban fulladok, szelepes meg pont jobban kiengedi ha fertőzéseket. Az befelévéd.


Vehettem volna nyolc maszkot heti egyszer mosva őket. De ennyiből két hónapra vettem inkább papírmaszkot.


A lényeg. Megnyugtató a fertőzéstől félőknek a maszk.


Kesztyű jobban véd téged. Sok országban az is kötelező volt már többször. Több helyen már közterületen is alapból.

2020. júl. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!