Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stimulotont szedek 4 éve, a...

Stimulotont szedek 4 éve, a betegtájékoztatón az áll, hogy ha terhesség alatt szedem, a gyereknek pulmonális hipertóniája lehet, és ez nagyon valószínű (magas vérnyomás a tüdőben,3 éven belül halál). Mit tegyek, mi lesz most így?

Figyelt kérdés

Bár még csak 20 éves vagyok, és elvből nem aggódom olyan dolgon, amire csak évek múltán kerül sor-erre is a betegségem tanított meg. Na de ha oda kerülök, hogy babát tervezünk, akkor el kell hagynom ezt a gyógyszert. Pánikbetegségre szedem, bevált, teljesen tünetmentes vagyok.

Tavaly már próbáltam elhagyni, 2 hónapig fél szemet szedtem csak, ahogy teltek a napok, úgy lett egyre magasabb a szorongási szintem, egész nap rosszul voltam, majd egy pánik rohamom is lett, akkor újra elkezdtem szedni az egy szemet.

Iszonyatosan megkínzott engem a pánik 2 évig, a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom azokat a kínokat. Viszont ha megint megkísérelem a gyógyszer elhagyását, kiteszem magamat újabb rohamoknak, esetleg annak, hogy visszaesem. Na meg a terhesség alatti hormonális változások is felborítják a szervezet egyensúlyát, mi lesz ha terhesség alatt is pánikbeteg leszek?



2012. júl. 7. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nö szed gyógyszereket a várandóság alatt,és szép egészséges kisbabájuk születik :) Nem biztos,h el kell hagynii a gyógyzsert,azt majd a nögyógyászod eldönti,meg a pszichiátered,de ezen igazán nem kell aggódnod!!!
2012. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyógyszeredet le lehet cserélni dokival egyeztetve amikor már tervben van a gyerek.

Megkéred hogy keressen neked olyat ami nem okoz kárt a magzatban.

Továbbá a kívánt terhesség és a hormonális változások sokat javíthatnak a betegségeden, lehet hogy el is hagyhatod majd.

2012. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszaitokat! :)

Megpróbálok pozitívan tekinteni a jövőre, és nem aggódni, mert az soha nem tesz jót.

2012. júl. 7. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!