Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez és hová forduljak...

Mi lehet ez és hová forduljak ezzel a tünettel?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok. Tegnap este zuhanyzás előtt vettem észre, hogy a kulcscsontom jobb oldalán egy kb. pénzérme nagyságú dudor tapintható. Kemény, nem fáj, de picit megijedtem, főleg, amikor utánaolvastam és láttam, hogy akár egészen súlyos problémát is jelezhet.

Volt valakinek hasonló tünete? Illetve lehet eltűnik magától? A házi orvosomhoz vagy kihez fordulhatok ezzel a tünettel?



2020. aug. 3. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt. A nyakamon. Kiderült, hogy ciszta a pajzsmirigyemen, és akár el is rákosodhatott volna, egyéb, súlyos következmények mellett is.

Futás az orvoshoz, hogy megnyugodj.

2020. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
háziorvoshoz, ha szükséges tovább fog küldeni a megfelelő szakrendelésre
2020. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg ciszta lehet, kisebb eséllyel daganat. Mindenképpen fordulj háziorvoshoz.
2020. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hogy meg nyugodj menj háziorvoshoz. Ő ha úgy látja, tovább küld. Sok mindentől lehet, gyulladás, megerőltetés, porc sérülés, stb.
2020. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A csonton érzed, vagy mellette? A kulcscsonton mindkét oldalon van egy dudor a csonton.
2020. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy nem tudom, él-e egyáltalán a TAJ-kártyám és kaphatok-e orvosi ellátás, mivel külföldre költöztem (Belgium) és oda biztosítottam be magam, viszont azt olvastam, hogy akkor megszűnik a hazai biztosítás. Közben persze hazaköltöztem (még a vírus kirobbanása előtt), viszont nem lett még elintézve ez az ügy. Mi a helyzet ilyenkor?
2020. aug. 3. 12:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Inkább kicsit mellette, a mellem fölött. Bal oldalon ugyanott teljesen sima.
2020. aug. 3. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mielőbb jelentsd be NAV-nál, rendezd az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetését, ha itthon még nem dolgozol, és háziorvosodnak mutasd meg a puklit, biztosítással nem lesz gond ha bejelented és elkezded fizetni.
2020. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!