Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus fertőzött lennék?...

Koronavírus fertőzött lennék? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnaptól nehezen lélegzem, jobb valamivel, de félek, hogy netán fertőzött lennék. Fújt. A fogaim fájnak. Néha a fejem fáj elől.

Munkahelyemen voltak 4 fertőzött, akit azonnal haza küldtek. Tegnap voltam WCn a munkahelyemen, kinyitottam az ajtót, és aztán az orromba túrtam. Aztán megmostam a kezeimet. Félek, hogy elkaphattam a koronavírust.


Szerintetek? Nagyon félek. Kihez forduljak? Hova? Menjek a háziorvosomhoz? Ő csinálhat nekem tesztet?


2020. aug. 4. 05:49
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nagyon be vagyok pánikolva
2020. aug. 4. 05:50
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi bajod lehet. Úgy érzed nem kapsz levegőt és mint írtad pánikolsz is. Legjobb ha felhívod a háziorvost, megnyugtatni választ adni ő tud.

Mielőtt az orradat piszkálod mosd meg a kezedet és utána is.

Addig is míg nem tudsz beszélni az orvossal próbálj meg egyenletesen lélegezni.

2020. aug. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Hazakuldtek oket es a kontaktok? Nektek nincs karanten?
2020. aug. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem voltam közelükben akik fertőzöttek voltak karanténban vannak
2020. aug. 4. 06:21
 5/23 anonim ***** válasza:

Attól még elkaphattad, hogy nem voltál a közelükben

Hívd fel telefonon a háziorvosod mihamarabb és mondd el neki a problémáidat telefonon keresztül, majd ő intézi a továbbiakat

Ne menj oda személyesen semmi esetre sem csak telefonon intézd el az ügyet, nehogy lefertőzz másokat ha tényleg Covid-es vagy

2020. aug. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Mérj lázat is naponta 3X és írd fel az adatokat

Ha koronás vagy akkor lázasnak - hőemelkedettnek is kell lenned

2020. aug. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
40%
Én a pszichológust ajánlom!
2020. aug. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Gyakori tünetek:


Láz

Száraz köhögés

Fáradékonyság


Kevésbé gyakori:


Fájdalom

Torok fájdalom

Hasmenés

Fejfájás

Szaglás/ízlelés elvesztése

Bőrkiütés


Súlyos tünetek:


Légzési nehézség, légszomj


Az is lehet hogy megfáztál és orr vagy homlok üreg gyulladásod van attól fájhat a fejed is és a fogad is. A légszomj lehet attól is hogy nem engedsz be levegőt a szobádba vagy rémálomból ébredve is. Lázat mértél már?


A fogaid többmindentől fájhatnak. Pl. Éjszakai fogcsikorgatás vagy gyulladt fog, attól fájhat a fejed is és a gyulladástól lehet hőmérséklet változásod is ami szintén okozhat nehezebben vett levegőt.


De ha ennyire rettegsz akkor kérdezz meg a házi orvosod vagy a zöld számot.

2020. aug. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Tesztet nem csinálhat a háziorvosom?
2020. aug. 4. 08:47
 10/23 anonim ***** válasza:
40%

Mibol gondolod hogy covidosok akiket hazakuldtek? Ha covidra teszteltek volna oket be sem mehettek volna dolgozni. Teszt nelkul meg senki nem mondja meg hogy az egy mezei influenza, esetleg Rhino virus(megfazas) vagy covid.


Eleve van lappangasi ideje, ha tegnap a szadba kohognek se lenne semmilyen tuneted ma meg.



En is pszichiátert javaslok.

2020. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!