Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyirokcsomó megnagyobbodás?...

Seriously kérdése:

Nyirokcsomó megnagyobbodás? Vagy zsírcsomó?

Figyelt kérdés

16 éves lány

Kb. 1,5 hete észrevettem a jobb bikinivonalamnál egy dudort. Onnan vettem észre, hogy belekaptam a körmömmel és elkezdett gennyezni, mint egy pattanás. Miután lefertőtlenítettem vettem észre, hogy a bőröm alatt van egy kb 1 centis csomó, ami valószínüleg nem pattanás. Utánanéztem, de úgy voltam vele, hogy majd magától elmúlik. Nos, mivel még mindig nem múlt el, kezdek kicsit aggódni. Utánaolvastam pár dolognak, miszerint, ha nyirokcsomó megnagyobbodás, az ártalmatlan, viszont mozgatható, nekem nem mozdul. Zsírcsomó lenne, vagy valami más? Érdemes lenne orvoshoz fordulnom? Nem nagyon szeretnék, de ha baj van azt inkább megelőzném egyértelműen. Köszi a válaszokat.



2020. aug. 4. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:

"belekaptam a körmömmel és elkezdett gennyezni, mint egy pattanás. "


Begyulladt. Azonnal menj a családorvoshoz, és ő megmondja, hogy merrefelé.

Addig is fertőtlenítsd és ragaszd le, hogy ne irritálja a fehérneműd, ne szállja meg a por.

Sürgősen.

2020. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"ha nyirokcsomó megnagyobbodás, az ártalmatlan,"


Egy nagy frászt!

Sőt! Komoly bajt is jelezhet. A nyirokcsomó nem játék.Jelezheti, hogy valamilyen gyulladás van a szervezetedben, amit meg kell találni és kezelni.

11 éves voltam, amikor a lágyékomnál megdagadtak és fájtak a nyirokcsomók.

39 fokos lázam lett, hánytam. Az orvos azt mondta, hogy valami vírust kaptam el a Balatonon. Antibiotikumokat szedtem. Ronda ügy volt.

2020. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azzal a gennyes cuccal igazából semmi probléma nem volt, feltételezem csak egy kis pattanás volt a bőröm felső rétegén pont a dudor felett. Szóval orvoshoz kéne mennem, igaz?

2020. aug. 4. 23:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Vírusra nem szedünk antibiotikumot
2021. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!