Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történik akkor a vesémben,...

Mi történik akkor a vesémben, hogy ha megizzadok vesetájon (nedves lesz a pólóm), utána véreset pisilek (nagy szenvedések közepette). Mitől lesz a vér és mi a konkrét folyamat a vesében, ami ezt eredményezi?

Figyelt kérdés
Nem volt ez mindig így, de már néhány hónapja visszatéő probléma. olyankor véres és fájdalmas (talán nem is mindig véres...viszont van amikor nagyon - egészen sötétbarna a vizeletem. Néhány nap után kitisztul...aztán 2-3 hét után újból előjön. Ma pl. autót vezettem (ritkán szoktam)...lehúzott ablaknál,mert melegem volt...pakolásztam is, kiizzadtam. Estefelé, miután hazaértem kínok közepette pisiltem (vért nem láttam - igaz, hátul az uvaron a szabadban 'történt' (ffi 63)
2020. aug. 5. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Vesehomok is lehet, de bármi más is. Fordulj sürgősen orvoshoz.
2020. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha vese, akkor vesegörcseid is vannak.

Prosztatádat vizsgáltattad már?

Mindenképpen orvoshoz kell fordulnod, mégpedig sürgősen.

2020. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! Vesegörcseim nincsenek. Kb. 4 éve az egyik oldali uréter a hugyhólyagba torkollásánál el volt záródva kő által. Egy darabig az a vesém nem működött (pangott, és kisebb is lett azáltal). Katéteres műtétekkel (2 db) szedték ki a követ. A második műtét másfél óráig tartott, akkor fertőzést kaptam. Aztán azt is kikezelték (drága) infúziókkal. Most nemtom mi lehet, mert pl. 1 éve ilyenkor semmiféle panaszom, tünetem nem volt. Voltam urológusnál 1 éve. Persze, hogy van prosztatanagyobbodásom, és egy ciszta az egyik herém mellett..de arra azt mondta a doki, hogy nincs vele teendő, amíg nem okoz gondot (vélelmezte, hogy még sok évig el leszek vele (15 - 20). 4 éve mondta az urológus, hogy, ha (akkor) volt kövem, akkor lesz is még majd. Én most ezeket arra fognám (hogy a távozó kövek karcolgatják a hugyutakat, attól véres. És kb 1 hónapja volt is olyan, hogy amikor pisiltem, koppant valami a 'fajanszon' (wc-csészében)...sztem egy kődarab. Csak azt nem értem, mi köze a megizzadásnak (a vesét ért vizes ruhámnak). Nyilván valóan köze van...de, jó lenne tudnom, hogy fiziológiailag mi mit és hogyan okoz a vesémben olyankor.
2020. aug. 6. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!