Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kilyukadhatott az epehólyagom,...

Dóri84 kérdése:

Kilyukadhatott az epehólyagom, vagy begyulladt, vagy csak egy vírus?

Figyelt kérdés
Nyílván holnap, az első dolgom lesz hívni a gasztrós dokimat, csak kíváncsi lennék tapasztalatokra, mert nagyon megijedtem. Januárban kórházban voltam 4napot epehólyag gyulladással. Fájdalmam nem volt, besárgulás miatt mentem be. UH epekövet igazolt, más eltérés nem volt, aztán Cd-t csináltak, ott sem láttak mást, ERCP vizsgálattal kitisztították az epevezetéket, ami el volt záródva, mert a kőből egy darabka elindult. Ezt akkor pillanatnyilag megoldották, de javasolták az epehólyag kivetetését . Csakhát utána jött a karantén. De jól voltam, diétáztam szépen, és úgy gondoltam a nyáron nem műttetem, hanem majd ősziszünetben, mert óvónő vagyok. Aztán két hete puffadni kezdtem mindenhol, de espumisan gyöngy hatott. Kicsit lazítottam a diétán, így gondoltam, ezért. Most már másfél hete megint szigorú a diétán. Közben menzeszem is volt így gondoltam lehet azért is puffadok. Székelés normális, levegők is. Erre ma este belázasodtam pedig már nem is fáj a hasam. 37,8a hőm, de nagyon megijedtem. Gyógyszert persze most nem veszek be. Közérzetem jó teljesen. De akkor mi ez a láz? Ti bemennétek esetleg most az ügyeletre az epés előéletem miatt?Bocsánat, hogy hosszú lett,köszönöm, ha tanácsot adtok. Dóri 36 éves

2020. aug. 7. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
amikor azt láttam, hogy valakinek kilyukadt, az már napok óta fetrengett az ágyában, és rögtön műteni is kellett.
2020. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kilyukadt volna az epehólyagod, nem itt irkálnál. Az úgy fáj, hogy nem lenne erőd itt írogatni, hívnád a mentőt.
2020. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem, hogy csak max gyulladás.De ez figyelmeztető jel, hogy nem hanyagolhatom el ezt a dolgot és kérek műtéti időpontot.
2020. aug. 7. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Arra készülj, hogy ha műtétet javasolnak, az nem holnap lesz. Én voltam kórházban epekővel (és hasnyálmirigy-gyulladással), fél évvel későbbre írtak ki a műtétre..
2020. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Uhhh😮
2020. aug. 7. 23:16
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Előzményed tekintetében azt figyelembe véve, hogy már akkor kellett volna műteni, nem kell fél évet várnod,de mielőbb menj dokihoz és intézd el. Az ERCP csak ideiglenes megoldás volt úgy érzem, ez az állapot okozhat akár hasnyálmirigy gyulladást is.
2020. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!