Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez extraszisztolé?

Ez extraszisztolé?

Figyelt kérdés
Naponta van hogy úgy érzem, hogy hamarabb jön egy szívverés mint kellene. Ez legtöbbször csak 1 szívverés erejéig áll fent, de volt már olyan, hogy sorozatban 3 szívverés jött előbb mint kellett volna. Semmi más tünetem nincs ezen kívül. Van hogy napi szinten 1-2x érzem, valamikor meg egyáltalán nem. Ezt nevezik extraszisztolénak? Alkohol befolyásolja?

2020. aug. 9. 22:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Sehogy, az nem reális. Elvileg minden évben hitelesíttetni kéne a vérnyomásmérőt, hogy biztos pontosan mérjen. Van az a rossz, vagy a technika. Ha mozogsz, befeszíted a karod, beszélsz, nem mér pontosan.
2020. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
2 mérőnk van, az egyik az nagyon megszorít, irreálisan, néha rápumpál össze vissza. Az szokott ilyeneket mérni, hogy egyszer 130/70, rá 1 percre 150/140... a másik az jó, az nem szorítja meg ennyire, és azzal szoktam mérni egy alkalommal 3x és az mindig hasonló értéket ad
2020. aug. 11. 22:59
 13/17 A kérdező kommentje:
Meg az mitől lehet hogy néha hirtelen 1-2 másodpercre elkezd szorítani a fejem, a hasambam azt a fura izgulást érzem, és a mellkasban meg a fejemben érzem ezt a megszorítást. Ez lehet vernyomas ingadozas? Olyan mint amikor hirtelen lehajol az ember es az a furcsa sajgo fajdalom lesz a fejeben par masodpercig. Nekem ugyanez van csak kulso behatas nelkul, meg a mellkasomban is erzem. Szorongos vagyok nagyon, bar gondolom ezt mar leszurted sajnos
2020. aug. 11. 23:02
 14/17 anonim ***** válasza:

Erre így látatlanban nem tudok mit mondani. Ha aggódsz, vagy nem érzed jól magad, menj el az orvoshoz, vizsgáltasd ki magad, és ha nem találnak semmit, nyugodj meg.


Anno nekem állandóan mellkasi fájdalmam volt. Végigjártam a kötelező köröket, kiderult hogy nincs bajom, onnantól megváltozott minden, és jól érzem magam.


Jobbulast!

2020. aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma megint volt extrasystolem, kozben rajottem hogy PVC a neve angolul, én ezt érzem, ahogy előbb jön 1-2 ütés. De az miért lehet hogy csak nyugalomban jön elő, és rohamokban, tehát van olyan 10 perc amikor több van. Olyankor van hogy 1 ütés jön előbb, aztán 1 percre rá hirtelen 2 ütés jön előbb. Aztán ezeken a kb. 10 perces rohamokon kívül elég ritkán szokott jönni PVC. Holnap hívjuk a háziorvost, szerinted súlyos?
2020. aug. 12. 17:04
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez alapján nehéz megmondani, de nem gondolnám hogy akkora a baj, ha nincs tüneted hozza. De ezt ennyi alapján, vizsgálat nélkül nehéz. Majd írd meg mi volt. Jobbulást!
2020. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem, csak megijedek persze tőle. Csak annyi hogy hirtelen előbb jön 1-2 ütés
2020. aug. 12. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!