Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan akinek mandulakő...

Van itt olyan akinek mandulakő miatt kellett kivenni a manduláját? Akinek tályog volt rajta, azt hogy vette észre? Mi a tüneti különbség mandulakő és mandula tályog között?

Figyelt kérdés

Ha igen, hány évesen történt és mióta halasztotta a műtétet?

Volt valami szövődmény?

Mindent írjon le kérem részletesen, mert már rettegek hogy belehalok egy ilyen pitiáner műtétbe...

Kb egy éve csak ürül magától az undorító trutyi, de már egyre nehezebben jön ki és a minap tele volt vele a mandulám. Amit tudtam, kinyomtam, de rettenetesen félek, hogy el fog fertőződni vagy hogy rámegy a szívemre.

Hallottam olyanról is, hogy haltak már bele mandulaműtétbe.

Ha rászánnám magam, mire kell odafigyelnem, mit ehetek, mennyi a lábadozási idő stb.?



2020. aug. 16. 17:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
És olyan nincs hogy teljesen tönkre van menve a mandula (nagyon lyukas) és azért kockázatos kivenni?
2020. aug. 17. 18:10
 12/27 anonim ***** válasza:
Nincs, minél rosszabb állapotban van, annál fontosabb kivenni. Ilyenkor pont az a kockázatos, ha nem mész vele orvoshoz és ki tudja hova romlik még és milyen károkat okoz.
2020. aug. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor köszönöm a tanácsot és reméljük hogy minden flottul megy és nem fertőződik el! Ha túlélem, majd beszámolok! x)
2020. aug. 17. 18:19
 14/27 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj, de azért sok sikert neked :)
2020. aug. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Remélem is! Köszönöm szépen!:)
2020. aug. 17. 18:26
 16/27 anonim ***** válasza:
Nyugi semmi baj ha gyulladt vagy baj van vele amugy is nagyobb a normálisnál. De ha ez megnyugtat unokatesom eseteben a doki azt mondta nagyon nagy volt a mandula es látszott is rajta hogy gázos. De semmi baj nem lett ugyanugy kivették. Nem azon múlik hogy a műtét utan a baj hogy mekkora, hanem azon hogy betartod e az utasításokat amit mondanak.
2020. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem inkább kisebb mint kéne lennie, meg tele van kráterekkel :( nagyon ocsmány szerintem.. Akkor ezek szerint a nagyobbat gázosabb kivenni?

Hát a műtéttel az a baj, hogy ha neadjisten nem figyelnének a higiéniára és valami baktérium bekerülne a véráramba. Én mindent be fogok tartani ez biztos!

2020. aug. 17. 19:04
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Azért ennyire ne temesd el magad. Nekem 17 évesen volt egy eszméletlen mandulagyulladásom. 40 fokos lázzal az ágyat bújtam közel 3 hétig. Az nehezemre esett, hogy beüljek az autóba és a doktornő vért vegyen tőlem. Annyira kész voltam. Na ennek a következménye lett a kráteres mandula. Na ha az enyémbe nem volt sok akkor senkiébe. Olyan volt utána a mandulam mintha rákos lennék. 10 x eltemettem magam, hogy innen nincs kiút, tuti műtét lesz. Meg milyen jó, hogy nem mentem bele. Sokszor mondják, hogy sok múlik a lelki állapoton. 3 év alatt, helyrejottem nagyjából lelkileg, testileg. Mára alig alig van havonta egy kicsi. De mint egy átlagos embernek. Pedig nagyon rezgett alattam a léc, hogy mi lesz
2020. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Gyerekemnek orrmandulat vették ki lézerrel, magánban pár éve. Elég húzós volt, de ugyanezeket paráztam, mint te, a család nyugalmáért megértés. Fele fájdalom, felé gyógyulási idő, zéro vér. Egyetlen kockázat az altatás, mert lézerrel csak altatás ám lehet.
2020. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

18/19

Hogy érted hogy olyan volt a mandulád mintha rákos lennél?

Hát egy átlagos embernek nincs semmilyen mandulaköve, vagyis nagyon kevés embernek van, azt olvastam.

19/19

Ha jól tudom nem altatnak már felnőtteket. Meg a gyerekek pikk pakk meggyógyulnak, szinte meg se érzik az egészet. Felnőtt korban kockázatos, nehezen gyógyuló és rettenetesen fájdalmas.

2020. aug. 23. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!